Trwa ładowanie...
difebmw

Incydenty podczas wyborów. Butelka wódki za głosy

PKW informuje, że we wtorek lub środę zostaną podane ostateczne wyniki wyborów. Zastrzega, że może się zdarzyć, że wyniki poznamy dopiero w czwartek, "jeśli nie daj Boże coś by się wydarzyło".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydenty podczas wyborów. Butelka wódki za głosy
(East News)
difebmw

Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów samorządowych. Kolejne konferencje prasowe zapowiadane są na godziny 12:15 i 18:15.

PKW informuje, że we wtorek lub środę zostaną podane ostateczne wyniki wyborów. Komisja zastrzega, że może się zdarzyć, że wyniki poznamy dopiero w czwartek, "jeśli nie daj Boże coś by się wydarzyło".

Komisje ds. ustalenia wyników wyborów sporządziły ponad 79 tysięcy protokołów na około 116 tysięcy. Muszą one zostać jeszcze zweryfikowane przez komisje wyższego szczebla. Z danych na godzinę 6.15 wynika, że weryfikowanych zostało 23592 protokołów.

difebmw

Incydenty w trakcie wyborów

Wg informacji policji na godzinę 22, nie było wielu incydentów - informuje PKW. Zdaniem przedstawiciela PKW, ich liczba jest podobna do tych z poprzednich wyborów.

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, było między innymi 17 incydentów związanych z niszczeniem kart wyborczych. W jednym przypadku mężczyzna pogniótł kartę do głosowania i poprosił o nową. Gdy mu odmówiono, wyszedł z kartą z lokalu wyborczego. Odnotowano także 17 przypadków korupcji wyborczej. W miejscowości Jaworznia zaproponowano butelkę wódki za oddanie głosu.

Zaginięcie kart w Olsztynie

Komisja była pytana także o zaginięcie 400 kart do głosowania w Olsztynie. Chodzi o komisję wyborczą przy ul. Warszawskiej. Zaginęły tam karty do głosowania na prezydenta miasta. Z informacji PKW wynika, że sprawa ta mieści się wśród tych 17 incydentów, dotyczących niszczenia kart. - Zajmuje się tą sprawą prokurator - powiedział Wiesław Kozielewicz z PKW.

difebmw

Nieoplombowana urna w Warszawie

Wyborcy, którzy przyszli zagłosować do Obwodowej Komisji Wyborczej nr 208 w Warszawie zastali niezaplombowaną w żaden sposób urnę. Dopiero po zwróceniu uwagi, członkowie komisji zareagowali, naklejając stosowne zabezpieczenie.

Wyniesienie kart do głosowania

Pijany mężczyzna z lokalu wyborczego w Mrągowie wyniósł karty do głosowania - informuje Radio Zet. Policja nie podaje, ile było tych kart. Podobny incydent miał miejsce w Radomiu w lokalu wyborczym przy ulicy księdza Łukasika. Zatrzymano 61-latka, który podarł karty do głosowania. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

difebmw

Pijany w komisji

Członek komisji wyborczej w Marcinowicach w województwie małopolskim miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.W innym przypadku kompletnie pijana była przewodnicząca komisji wyborczej. Nieoficjalnie mówi się, że incydent miał miejsce na warszawskiej Ochocie. Miała 1,5 promila alkoholu we krwi.

Wszystkie najnowsze wiadomości, dotyczące wyborów znajdziesz w naszej relacji na żywo.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów