Trwa ładowanie...

Imprezowy rozkład jazdy. Sprawdź, co robić przez weekend

W ten weekend początek kalendarzowej wiosny, a to oznacza całkiem sporo imprez. Gdzie się wybrać? Sprawdzamy.

Share
Imprezowy rozkład jazdy. Sprawdź, co robić przez weekend
Źródło: Artur Rojek
d1dl6ka

W piątek w klubie Studio zagra Artur Rojek. Po odejściu z zespołu, w którym spędził większą część swojego życia, Artur miał więcej czasu dla siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo podróżował. Po świecie, ale i po swoim mieście. Odwiedzał miejsca, w których kiedyś był, w których coś czuł, kogoś kochał, czegoś się bał. I odwiedzał miejsca w których mógł być, ale nie był wcale lub był nie do końca, niezupełnie, niewyraźnie. Rojek w Studio zagra bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys.

Równolegle zagra też Julia Marcell w Rotundzie. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”.

Oba koncerty od 20:00.

d1dl6ka

Sobota to również dobre granie. Niewątpliwie najważniejszym punktem wieczóru będzie koncert braci Waglewskich z zespołem w krakowkim klubie Fabryka. Co więcej wystąpi zespół Fair Weather Friends, o którym Piotr Metz powiedział "Nikt nie gra w Polsce tak jak oni" argumentując przyznanie wyróżnienia, w konkursie Skoda Auto Muzyka. To będzie wyjątkowa noc w industrialnych klimatach.

Natomiast w Studio Jamal, ale... dla uspokojenia - urodziny w Domu Józefa Mehoffera, Oddziale MNK przy ul Krupniczej, świętujemy imieniny gospodarza. Z tej okazji zapraszamy na oprowadzania z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci, a w sobotę o godz. 18.00 – na koncert.

Niedziela tradycyjnie, na spokojnie. Miasto będzie w tym czasie zablokowane przez Półmaraton Marzanny, dlatego warto wybrać się do Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, zakopiańskim Oddziale MNK. Fundacja im. Kompozytora wręczy swoją doroczną nagrodę. Odbierze ja profesor Edward Boniecki za książkę „Ja niegdyś Roger. Studia i szkice literackie o Karolu Szymanowskim”. Uroczystość uświetni koncert na skrzypce i fortepian.

Wstęp wolny

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1dl6ka

Podziel się opinią

Share
d1dl6ka
d1dl6ka
Więcej tematów