Trwa ładowanie...

Impreza na pomniku rotmistrza Pileckiego. Sieć oburzona głupim wybrykiem

Zdjęcie grupy młodych ludzi leżących na wieńcach pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego wywołało falę oburzenia w internecie. Udało się już ustalić tożsamość osób na zdjęciu, a prawicowi politycy zawiadomili w tej sprawie prokuraturę.

Share
Impreza na pomniku rotmistrza Pileckiego. Sieć oburzona głupim wybrykiem
Źródło: Facebook.com/pressmaniapoland
d3qpz79

Do zdarzenia doszło pod pomnikiem Witolda Pileckiego we Wrocławiu. Grupa młodych osób sfotografowała się, leżąc na złożonych pod monumentem wieńcach. Widoczna na zdjęciu kobieta założyła nawet na głowę żałobną wstęgę. Na fotografii widać także butelkę piwa. Okazuje się, że znieważenia pomnika dopuścili się pracownicy jednej z wrocławskich kawiarni. Przedstawiciele lokalu za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedzieli już konsekwencje wobec podwładnych, a także przeprosili za wybryk.

To jednak nie koniec nieprzyjemności, na jakie narażeni są bohaterowie fotografii. O możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiono policję. - W tej chwili jesteśmy na etapie czynności sprawdzających - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak. Sprawa trafiła też do prokuratury. O przestępstwie poinformowali posłowie Stanisław Pięta i Dominik Tarczyński. - Znieważenie pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu nie powinno pozostać bezkarne - napisał na Twitterze Pięta.

Zobacz też: Demontaż radzieckich pomników. Rosja chce sankcji dla Polski

d3qpz79

Podziel się opinią

Share
d3qpz79
d3qpz79
Więcej tematów