Trwa ładowanie...
d1q3h0q

IMiGW ostrzega. Alert 1. stopnia dla 5 województw

Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu mogą wystąpić intensywne opady śniegu, z kolei na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu - silny mróz. W nocy mocno sypało na południu Polski. Na drogach panowały trudne warunki. Z kolei poranna mgła sparaliżowała pracę krakowskiego lotniska w Balicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Może spaść nawet 20 cm śniegu
Może spaść nawet 20 cm śniegu (WP.PL, Fot: WP)
d1q3h0q

W województwach: małopolskim, śląskim oraz podkarpackim IMGW przewiduje opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, które mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Na Podkarpaciu i w Małopolsce warstwa śniegu może lokalnie osiągnąć do 20 cm. Natomiast w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim temperatura lokalnie spadnie do -15 st.

Pierwszy stopień ostrzeżenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. IMiGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Trudne warunki na drogach od rana panowały na południu Polski. Ślisko było m.in. na wylotówce z Krakowa w kierunku Warszawy. Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegała też przed utrudnieniami na Śląsku, Opolszczyznie, Podkarpaciu i Mazowszu.

d1q3h0q

Sutuacja już się ustabilizowała. Jak podaje GDDiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Poranna mgła sparaliżowała z kolei pracę krakowskiego lotniska w Balicach. Z powodu mgły na krakowskim lotnisku nie wylądowały rano samoloty m.in.: z Tel Awiwu, Monachium i Frankfurtu. Przekierowano je do katowickiego portu w Pyrzowicach.

Zobacz też: Spektakularna zorza polarna:

d1q3h0q

Podziel się opinią

Share

d1q3h0q

d1q3h0q
Więcej tematów