Trwa ładowanie...

IMGW: Ostrzeżenia dla 14 województw. Może być niebezpiecznie

W przeciągu kilku godzin pogoda w Polsce w czwartek zwariuje. Najpierw ciśnienie wzrośnie, potem gwałtownie spadnie. W konsekwencji musimy przygotować się na wichury.

Share
IMGW: Ostrzeżenia dla 14 województw. Może być niebezpiecznie
Źródło: Pawel Malecki / Agencja Gazeta
d16119t

IMGW prognozuje śnieżyce i silny wiatr z południowego zachodu i zachodu. W porywach może osiągać 90 km/h, lokalnie 100 km/h a w Tatrach nawet 130 km/h. W związku z tym wydano ostrzeżenia I stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz opolskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed bardzo silnym wiatrem obowiązują w województwach śląskim, małopolskim oraz podkarpackim.

Jutro wieczorem będzie wichura w południowo zachodniej Polsce - zapowiada Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

Czwartek powinien w miarę spokojnie upłynąć mieszkańcom Pomorza Zachodniego oraz Warmii i Mazur. Cały dzień będzie dowodem na wielki powrót zimy w II połowie stycznia. W kraju spada temperatura i śnieg. Dynamiczna pogoda to skutek napłynięcia nad Polskę ciepłej i wilgotnej masy powietrza polarnego morskiego z południowego zachodu.

W dzień można spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Padający śnieg na zachodzie przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 5 st. miejscami na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około 0 st.

Zobacz także: Lasy sprzed setek milionów lat odkryte na Antarktydzie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d16119t

Podziel się opinią

Share
d16119t
d16119t
Więcej tematów