placeholder_43ggg3

IMGW ostrzega przed wichurami

​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla północno-wschodniej części kraju. Strażacy mają pełne ręce roboty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wichury nad Polską. Ostrzeżenia IMGW
Wichury nad Polską. Ostrzeżenia IMGW (East News)
placeholder_43ggg3

Za nami bardzo wietrzny dzień. Strażacy mają cały czas pełne ręce roboty. Od wtorku wyjeżdżali usuwać powalone drzewa blokujące drogi i chodniki. Były też wezwania do zerwanych poszyć dachowych na Mazowszu i Kujawach. Wichury spowodowały również awarie sieci energetycznej.

Najmocniejsze porywy wiatru zanotowano na Kasprowym Wierchu – 119 km/h, a na nizinach odpowiednio 69 km/h w Ustce oraz 68 km/h w Gdańsku.

Jeszcze rano wicedyrektor Centrum Grzegorz Świszcz informował na Twitterze, że ponad 4 tys. odbiorców pozostaje bez prądu. Najgorzej jest na Mazowszu. Tam na godzinę 6 rano bez energii elektrycznej było 2 800 gospodarstw, w Kujawsko-Pomorskiem 800, na Pomorzu 360, w Lubuskiem 200 a na Pomorzu Zachodnim 100. Trwają prace naprawcze.

placeholder_43ggg3

Jak informuje RMF FM, w wyniku zerwanych przez wiatr linii energetycznych doszło do co najmniej dwóch pożarów w lasach w województwach łódzkim i zachodniopomorskim.

Wszechobecny brak opadów sprawił, że na otwartych, rolnych przestrzeniach wiatr unosił wierzchnią warstwę gleby i powodował tzw. zamiecie pyłowe. W wielu regionach kraju przez tego typu zjawiska lokalnie widzialność na drogach spadła poniżej 100m, skutecznie utrudniając jazdę.

Silny wiatr. IMGW ostrzega

placeholder_43ggg3

Ale to nie koniec problemów i utrudnień. IMGW nadal ostrzega przed silnym i niebezpiecznym wiatrem.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą Pomorza, Warmii i Mazur, Podlasia i północnych powiatów województw: mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

imgw
Podziel się
placeholder_43ggg3

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_43ggg3
placeholder_43ggg3