Trwa ładowanie...

IMGW ostrzega przed wiatrem i zamieciami śnieżnymi. "Marielou” nad Polską

"Marielou” szaleje nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed silnym, porywistym wiatrem. W górach możliwe są zawieje śnieżne.

Share
IMGW ostrzega przed wiatrem i zamieciami śnieżnymi. "Marielou” nad Polską
Źródło: ventusky
dhpkw8k

Pogodę nad Polską nadal kształtuje głęboki układ niżowy znad południowej Skandynawii o nazwie "Marielou”, którego centrum w poniedziałek przemieści się nad środkowy Bałtyk.

Z zachodu na wschód przemieszczają się strefy drugorzędnych frontów chłodnych, które w całym kraju przynosić będą dynamiczną, zmienną aurę, chmury opady przelotne deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Uważajmy, bo na drogach będzie ślisko - ostrzegają synoptycy.

Przemieszczającym się przez obszar kraju frontom atmosferycznym towarzyszy porywisty wiatr, w porywach 40 – 70 km/h, a w górach nawet do 80 km/h i tutaj wiatr powodować będzie zawieje śnieżne. Instytut Meterorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południa Polski.

imgw
Źródło: imgw

Pochmurna niedziela

Niedzielna pogoda niestety nie będzie nas rozpieszczać. Na terenie całej Polski spadnie deszcz i śnieg z deszczem i wystąpi duże zachmurzenie. Jedynym pocieszeniem jest dosyć wysoka temperatura.

Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce. Słupki rtęci we Wrocławiu i w Zielonej Górze pokażą 9 kresek. Najchłodniejszą aurę meteorolodzy przewidują dla Suwalszczyzny i Podlasia, gdzie będzie odpowiednio: 3 i 4 st. C.

Sprawdź prognozę pogody na pogoda.wp.pl.

dhpkw8k

Podziel się opinią

Share
dhpkw8k
dhpkw8k
Więcej tematów