Trwa ładowanie...
07-01-2012 09:33

Ile kosztuje Wielka Orkiestra? Zobacz zarobki gwiazd

Charytatywne występy artystów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej to fikcja. Zespół Rezerwat za koncert w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych, występ Lady Pank we Wrocławiu będzie kosztował 7-8 tysięcy. L.U.C. zainkasuje w Oławie 6 tysięcy złotych - informuje "Gazeta Wrocławska".

Share
Ile kosztuje Wielka Orkiestra? Zobacz zarobki gwiazdŹródło: PAP, fot: Paweł Kula
d2q7g2j

To, że muzycy żądają za występy dla WOŚP wielotysięcznych sum, a organizatorzy lokalnych imprez chętnie te pieniądze wykładają, "Gazeta Wrocławska" ujawniła przed trzema laty (czytaj tekst:Komercja zabija serca). W Polsce wybuchła wtedy prawdziwa burza. - Artyści, nie róbcie wiochy! - grzmiał na naszych łamach Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I zapowiadał, że nie przyjmie rozliczeń imprezy od lokalnych sztabów, które zapłacą wykonawcom za występy.

Sztaby te nigdy więcej nie miały też dostać pozwolenia na organizowanie imprez w ramach WOŚP. Nic z tego. Ci sami artyści nadal biorą pieniądze, a ci sami organizatorzy im je płacą.

Wrzuć do puszki

Tym tekstem nie podważamy idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeciwnie - zachęcamy wszystkich, by w niedzielę nie szczędzili grosza i wsparli tę inicjatywę. Sami też to zrobimy - czytamy w "Gazecie Wrocławskiej". Pokazujemy jedynie, że swoją postawą część osób zaangażowanych w Finał (i artystów, i organizatorów), niszczy piękną akcję, którą Polacy budowali od dwudziestu lat.

d2q7g2j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q7g2j
Więcej tematów