Trwa ładowanie...

Igrzyska w Krakowie. Jagna Marczułajtis-Walczak straci posadę?

Najpóźniej w przyszłym tygodniu posłanka PO, Jagna Marczułajtis-Walczak przestanie pełnić funkcję szefowej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 - donosi "Gazeta Krakowska".
Share
Jagna Marczułajtis
Jagna MarczułajtisŹródło: AKPA, Fot: Jacek Kurnikowski
d30bli4

Przeczytaj: więcej o aferze wokół Igrzysk w Krakowie

Jak informuje "GK" nie wiadomo tylko, czy przewodnicząca sama poda się do dymisji czy zostanie odwołana. W piątek rano o przyszłości szefowej komitetu rozmawiali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek województwa Marek Sowa.

Tymczasem według portalu Gazeta.pl, który powołuje się na nieoficjalne źródła informuje, do poniedziałku ma zostać rozwiązany cały komitet, a staraniami o organizację igrzysk mają zająć się inni urzędnicy i politycy.

d30bli4

Dziennikarska prowokacja

Po dziennikarskiej prowokacji lovekrakow.pl wybuchła ogólnopolska afera. Portal oskarżył członków komitetu konkursowego pracującego nad aplikacją Krakowa do zimowych igrzysk olimpijskich, że próbowali kupić przychylność mediów za publiczne pieniądze. - Dziennikarze wykorzystali naszych pracowników, którzy w dobrej wierze chcieli za pośrednictwem portalu przekazać informacje opinii publicznej - mówiła w rozmowie z WP.PL posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

"Głupota ludzka nie zna granic"

- Mogę wyrazić tylko ogromne przygnębienie z tego powodu, głupota ludzka czasem nie zna granic - skomentował całą sytuację senator Andrzej Person. Dodał, że wierzy w to, że kiedyś Polska zorganizuje igrzyska, bo w pełni na to zasługujemy.

Źródło: "Gazeta Krakowska", gazeta.pl, WP.PL

d30bli4

Podziel się opinią

Share
d30bli4
d30bli4
Więcej tematów