Trwa ładowanie...

Hollande nie chce tłumaczyć się ze swego życia osobistego

Prezydent Francois Hollande odmówił tłumaczenia się na konferencji prasowej w Paryżu ze swego życia osobistego. Po doniesieniach o jego romansie z aktorką pytano, czy towarzyszka życia prezydenta Valerie Trierweiler jest wciąż Pierwszą Damą Francji.

Share
Hollande nie chce tłumaczyć się ze swego życia osobistego
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ian Langsdon
d3w8ybl

Hollande zapowiedział, że sytuacja wyjaśni się przed rozpoczynającą się 11 lutego wizytą w USA.

Pytany o stan zdrowia swej partnerki, która od piątku przebywa w szpitalu, powiedział, że "odpoczywa" i odmówił dalszych komentarzy.

d3w8ybl

- Sprawy prywatne należy rozwiązywać prywatnie - oznajmił. - Każdy w życiu osobistym może przechodzić trudne chwile. To nasz przypadek i są w nim momenty bolesne - przyznał.

Prezydent wyraził "totalne oburzenie" czwartkową publikacją magazynu "Closer", który napisał o jego romansie z 42-letnią aktorką Julie Gayet. Hollande podkreślił, że jest to "pogwałcenie wolności osobistej". Nie powiedział, czy "Closer" napisał prawdę.

Dzień po upublicznieniu informacji o romansie Hollande'a partnerka prezydenta, dziennikarka Valerie Trierweiler, trafiła do szpitala; stwierdzono u niej "bardzo silny wstrząs emocjonalny".

Hollande nigdy się nie ożenił. Z Trierweiler mieszka od 2007 roku po rozstaniu się z dawną socjalistyczną kandydatką na urząd prezydenta Segolene Royal, z którą ma czworo dzieci. Związek, który trwał ponad ćwierć wieku, rozpadł się po odkryciu przez Royal romansu partnera z Trierweiler.

d3w8ybl

Podziel się opinią

Share
d3w8ybl
d3w8ybl
Więcej tematów