Trwa ładowanie...
di4g8nn

Historyczny rajd i historyczna kradzież. Kolarze zostali bez sprzętu

• Skandaliczna kradzież podczas "Wyścigu Kurierów" • Z wyścigu musiały wycofać się dwie drużyny • Sprawę bada policja
Share
Historyczny rajd i historyczna kradzież. Kolarze zostali bez sprzętu
Źródło: facebook, Fot: Wiggins
di4g8nn

Do skandalicznej kradzieży doszło podczas majówki na tarnowskim odcinku "Karpackiego Wyścigu Kurierów". Ta jedna z najstarszych imprez kolarskich w Europie co roku przyciąga do Polski setki fanów i zawodników z całego świata.

W tym roku dowiedzieliśmy się jednak, że w zawodach nie wezmą udziału dwie drużyny.

"Do 4. etapu #KWK nie przystąpiły dwie drużyny - Cyclingteam Jo Piels oraz Team Wiggins." - napisał w komunikacie organizator, nie podając przyczyn. Dopiero po kilkudziesięciu minutach pojawiła się informacja, że z terenu hoteli ktoś ukradł profesjonalny sprzęt kolarski o wartości przekraczającej 200 tys. złotych.

di4g8nn

Jak podała policja, sprzęt znajdował się w samochodach na parkingu.

Aktualnie zabezpieczany i analizowany jest monitoring, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Karpacki Wyścig Kurierów to zawody upamiętniające setki młodych ludzi, którzy przez swoje ciche bohaterstwo przyczynili się do zwycięstwa w II wojnie światowej.

"Z narażeniem życia podróżowali po całej Europie, dostarczając meldunki wywiadowcze dla państw alianckich o sytuacji w okupowanej przez Niemców Europie, o niemieckich obozach koncentracyjnych, losach ludności żydowskiej, nowych wynalazkach niemieckiego przemysłu zbrojeniowego czy w końcu o sile, dyslokacji i planach armii niemieckiej" - czytamy o historii zawodów opisanej przez Małopolski Związek Kolarski.

di4g8nn

Czytając dalej, dowiadujemy się, że kurierzy przeprowadzali również z terenów okupowanej Polski, przez Słowację, Węgry i dalej, aż do krajów alianckich ludzi zagrożonych w kraju aresztowaniem i śmiercią, którzy później walczyli z Niemcami na wszystkich frontach wojny.

Niestety, ten prestiżowy rajd coraz częściej kojarzy się głównie z masowymi kradzieżami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

di4g8nn

Podziel się opinią

Share
di4g8nn
di4g8nn
Więcej tematów