Trwa ładowanie...

Gwałcił córki, nawet 4-latkę - koszmar trwał 11 lat

Na 14 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Gdańsku mężczyznę, który przez wiele lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie córki. Jedna z dziewczynek była gwałcona przez 11 lat, począwszy od czwartego roku życia. Mężczyzna znęcał się także nad rodziną.

Share
Gwałcił córki, nawet 4-latkę - koszmar trwał 11 lat
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d9v2c7c

Zgodnie z wyrokiem 45-letni dziś Roman M. przez pięć lat po opuszczeniu więzienia ma też zakaz kontaktowania się z obiema córkami. Wyrok nie jest prawomocny.

Uzasadniając wyrok sędzia Radomir Boguszewski zaznaczył, że kara jest surowa, ale wymierzając ją sąd wziął pod uwagę "ogromny ładunek szkodliwości społecznej czynów popełnionych przez oskarżonego". - Te zdarzenia odcisną się piętnem na całym życiu pokrzywdzonych - mówił m.in. sędzia.

d9v2c7c

Dodał, że biegli, którzy badali Romana M. nie stwierdzili u niego skłonności pedofilskich. - Była to zastępcza metoda zaspokajania swoich potrzeb seksualnych - powiedział sędzia.

W trakcie postępowania prowadzonego przez prokuraturę w Pruszczu Gdańskim, Roman M. przyznał się do molestowania córek. Twierdził, że robił to wtedy, gdy - z powodu ciąży, niemożliwe stawało się współżycie z żoną. Mężczyzna nie widział nic złego w zaspakajaniu swoich potrzeb w ten sposób.

Małżeństwo M. mieszkało w jednej z leżących pod Pruszczem wiosek i miało w sumie siedmioro dzieci. Przed kilkoma laty Roman M. opuścił rodzinę i zamieszkał z inną kobietą. Jednak nawet wtedy przyjeżdżał do dawnego domu i gwałcił córki.

Sprawa Romana M. trafiła do prokuratury po tym, jak latem ub.r. do pracownika socjalnego w jednej z miejscowości pod Pruszczem Gdańskim zgłosiła się starsza z molestowanych córek. 20-letnia dziś dziewczyna zrobiła to za namową swojej sympatii oraz w obawie, że jej młodsza siostra jest także wykorzystywana przez ojca.

d9v2c7c

W trakcie postępowania śledczy ustalili, że starsza z sióstr była molestowana przez ojca przez 11 lat, począwszy od czwartego roku życia. Z kolei jej - 15-letnia dziś, siostra była molestowana przez trzy lata, począwszy od 11 roku życia.

Prokuratorzy ustalili też, że Roman M. znęcał się - zarówno psychicznie, jak i fizycznie nad rodziną. Jak wspomniał w poniedziałek w uzasadnieniu wyroku sędzia Boguszewski, dzieci były m.in. popychane, szarpane, bite rękoma oraz gumową uszczelką od drzwi samochodu.

W odrębnym postępowaniu zainicjowanym także przez pruszczańską prokuraturę, rozpatrywane jest pozbawienie Romana M. praw rodzicielskich oraz ograniczenie tych praw wobec matki. Postępowanie trwa.

d9v2c7c

Podziel się opinią

Share
d9v2c7c
d9v2c7c
Więcej tematów