Trwa ładowanie...
Grzegorz Schetyna odpowiada na oskarżenia Siergieja Ławrowa

Grzegorz Schetyna odpowiada na oskarżenia Siergieja Ławrowa

- Mówię bardzo spokojnie, ale stanowczo. Obóz w Auschwitz wyzwoliła Armia Czerwona, ale nie można odebrać narodowości jej żołnierzom - tak Grzegorz Schetyna odpowiedział Siergiejowi Ławrowowi, który określił wypowiedź szefa polskiej dyplomacji o wyzwoleniu obozu Auschwitz przez Ukraińców jako cyniczną i bluźnierczą. - To Rosjanie chcą wpisać historię wyzwolenia obozu w dzisiejszy konflikt rosyjsko-ukraiński - twierdzi polski minister.
Share
d19w44u

W programie Wirtualnej Polski "Z każdej strony" Grzegorz Schetyna podkreśla, że w Armii Czerwonej było wiele narodowości. - Walczyli w niej Rosjanie, Ukraińcy, Kazachowie, Białorusini. Nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Nie ma jednak narodowości radzieckiej. Teraz Rosjanie chcą wpisać historię wyzwolenia Obozu Auschwitz w dzisiejszy konflikt rosyjsko-ukraiński.

Szef rosyjskiego MSZ i rosyjskie media zgodnie przyznają, że wypowiedź Schetyny jest przejawem histerii antyrosyjskiej. - Mówię bardzo spokojnie, ale stanowczo. Obóz w Auschwitz wyzwoliła Armia Czerwona, ale nie można odebrać narodowości jej żołnierzom. Nie możemy wpisywać się w propagandę chcącą zrobić z Ukraińców państwo, które wspierało tylko Hitlera, które ma jedynie korzenie faszystowskie. Byłoby to nie na miejscu - mówi minister spraw zagranicznych.

Schetyna odnosi się on również do ewentualnego uczestnictwa Polski w walce z terroryzmem islamskim. - Polska jako ważny i lojalny członek NATO jest pytana o możliwość wsparcia koalicji walki z terroryzmem. Nie ma jednak mowy o bezpośrednim zaangażowaniu się polskich żołnierzy w tej wojnie - przyznaje.

d19w44u

Podziel się opinią

Share
d19w44u
d19w44u
Więcej tematów