PAP

oprac. Maciej Deja,4 marca 2019

Grzegorz Braun o wyborach w Gdańsku: jedno wielkie matactwo

Tweetnij Komentuj

Wygrała kandydatka PO-PiS-u - tak Grzegorz Braun skomentował zwycięstwo Aleksandry Dulkiewicz w wyborach na prezydenta Gdańska. Reżyser i prawicowy działacz zajął drugie miejsce z 12 proc. głosów, ale wybory nazywa "wielkim matactwem".

Braun był gościem wieczornego programu na antenie TV Republika. Jeden z liderów koalicji "Konfederacja", która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, skrytykował działanie organów państwowych przy wyborach na prezydenta Gdańska.

- Monopoliści partyjni umówili się na feudalne przekazanie władzy - powiedział o zwycięstwie swojej rywalki . Braun przypomniał, że Dulkiewicz została nominowana na funkcję komisarza przez Mateusza Morawieckiego . - To pokazuje, że układ gdański jest nie do ruszenia. Premier i władze w Warszawie traktują Gdańsk, jakby to była daleka zagranica - powiedział.

"Dulkiewicz? Wygrała przypadkowo"

Wygraną Dulkiewicz skomentował też Kacper Płażyński. Kandydat PiS w marcowych wyborach nie brał udziału, ale w październiku zajął drugie miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska. Płażyński stwierdził w rozmowie z tym samym medium , że tytuł i odpowiedzialna funkcja przypadła byłej wiceprezydent miasta "przypadkiem".

- Nie sądzę, aby gdańszczanie wybrali w normalnych wyborach panią Dulkiewicz na tak odpowiedzialną funkcję - powiedział.

"Wybory? Jedno wielkie matactwo"

Braun zasugerował też, że wybory w Gdańsku były oszustwem. Jak zapowiedział, złoży w tej sprawie skargę. Chodzi o nagminne - jego zdaniem - wynoszenie kart i pieczęci poza lokal wyborczy, a także wypraszanie z lokali wskazanych przez niego "mężów zaufania".

Braun oddelegował takie osoby do połowy z około 200 lokali wyborczych. - Do momentu zamknięcia urn, zgłaszali nieprawidłowości w 1/3 lokali - powiedział kandydat.

Zobacz także: Braun: gdańszczanie dzięki tej kampanii mogli usłyszeć kilka zdań niesłychanych

Pokaż...

Prawicowy polityk odniósł się też do swojej nieobecności w mediach. - Etatowo robicie ze mnie ruskiego agenta, a Czerska i Wietnicza - faszystę. Na uwagę, że ta pierwsza opinia mogła się pojawić po wywiadzie, jakiego udzielił rosyjskiemu portalowi "Sputnik", Braun odparł: - Rozmawiam z tymi, z którymi mi się podoba.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: grzegorz braun Aleksandra dulkiewicz wybory na prezydenta gdańska

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .