Trwa ładowanie...
dpvbm63

Grupa Wyszehradzka spotka się w Izraelu

Premierzy Węgier, Czech, Polski oraz Słowacji przyjadą 18 i 19 lutego do Jerozolimy na pierwszy szczyt Grupy Wyszehradzkiej poza granicami państw V4. Będzie to również pierwsza wizyta w Izraelu Mateusza Morawieckiego od czasu nowelizacji ustawy o IPN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki po raz ostatni w Izraelu gościł przy okazji kryzysu ws. ustawy o IPN
Mateusz Morawiecki po raz ostatni w Izraelu gościł przy okazji kryzysu ws. ustawy o IPN (PAP, Fot: Marcin Obara)
dpvbm63

Do spotkania premierów dojdzie na niecałe dwa miesiące przed zaplanowanymi na 9 kwietnia wyborami parlamentarnymi w Izraelu. Premierzy państw V4 odwiedzą Ścianę Płaczu oraz Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem.

Opisując wizytę premierów z Europy Środkowej, izraelskie media najwięcej miejsca poświęcają Viktorowi Orbanowi. Opisują jego polityczny konflikt z amerykańskim miliarderem i lobbystą Georgem Sorosem i oceniają, że jego przyjazd do Jerozolimy może budzić kontrowersje.

Izraelscy dziennikarze zwracają również uwagę, że klimat polityczny w Europie Środkowej jest bardzo odmienny od tego, który panuje na zachodzie kontynentu. "Podziały między państwami Europy Środkowej oraz UE rosną w ostatnich latach. Węgry oraz Polska, dwa rządy z nacjonalistycznym prawicowym przywództwem, stanowią wyzwanie dla centralnych proeuropejskich członków UE" - pisze "Hareec".

dpvbm63

Zobacz także: Petru o ochronie Kaczyńskiego: to śmieszne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów