Trwa ładowanie...
d4e0odo
d4e0odo
Policja

Gimnazjaliści ubliżali i grozili nauczycielce

Za znieważenie nauczycielki i kierowanie pod jej adresem gróźb karalnych odpowiedzą przed sądem rodzinnym 14-letni Grzegorz G. i 16-letni Kamil T. z warszawskiego gimnazjum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4e0odo

Do zdarzenia doszło w czwartek w gimnazjum na terenie warszawskich Włoch. 14-letni Grzegorz G. i 16-letni Kamil T. podczas lekcji wyzywali nauczycielkę, używali w stosunku do niej słów wulgarnych, poniżających, a nawet grozili uderzeniem. Nauczycielka obawiając się spełnienia tych gróźb, powiadomiła o całym zdarzeniu policję.

Za groźby pod adresem nauczycielki i znieważenie kobiety uczniowie poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem rodzinnym. Nieletni już wcześniej sprawiali problemy wychowawcze. Nauczyciel jest formalnie funkcjonariuszem publicznym. Znieważenie lub naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela ściga się z urzędu.

To już kolejna taka sprawa w ostatnich dniach. Media nagłośniły ostatnio incydent ze szkoły w Rykach w województwie lubelskim, gdzie uczniowie nagrali film, pokazujący jak obrażają na lekcji nauczyciela. Policja zatrzymała w tej sprawie czterech uczniów.

d4e0odo

Podziel się opinią

Share

d4e0odo

d4e0odo
Więcej tematów