Trwa ładowanie...

Giertych: "zero tolerancji" mimo sprzeciwu przedstawię w Gdańsku

Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych podtrzymuje swoją decyzję o tym, że swój program "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach" przedstawi w Gimnazjum nr 2 w Gdańsku. O zmianę miejsca do ministra zaapelowała wiceprezydent Gdańska od spraw edukacji Katarzyna Hall.

Share
Giertych: "zero tolerancji" mimo sprzeciwu przedstawię w Gdańsku
Źródło: PAP
d369nnm

Gimnazjum nr 2 to miejsce symboliczne dla całej Polski. To nie jest tylko sprawa tego gimnazjum, to nie jest sprawa Gdańska - podkreślił Giertych. Przypomniał, że właśnie w tej szkole doszło do zdarzenia, które doprowadziło do samobójstwa 14-letniej Ani. Dlatego właśnie tam powinny paść słowa, które chcę powiedzieć - powiedział minister edukacji.

Poinformował także, że przy okazji prezentacji programu w ramach nadzoru nad szkołami, jaki sprawuje jako minister edukacji, chce spotkać się z osobą pełniącą obowiązki dyrektora Gimnazjum nr 2 oraz nauczycielami z tej placówki.

Giertych zaznaczył, że chętnie spotka się z dyrektorami gdańskich szkół na zaplanowanej na 3-4 listopada konferencji w Krynicy Morskiej. Dodał, że podobne spotkania, na których chce przybliżać dyrektorom swój program chce zorganizować w różnych miastach.

d369nnm

Podziel się opinią

Share
d369nnm
d369nnm
Więcej tematów