Trwa ładowanie...
d3r59kr

Gdzie w Krakowie odbywają się zajęcia dla seniorów? Sprawdziliśmy

W ramach akcji "Aktywność Osób Starszych" do małopolskich organizacji trafi kilka milionów złotych. Pomiędzy trzy województwa (małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie) zostanie podzielona 16-milionowa pula. Dzięki temu, tylko w naszym regionie zostanie stworzonych aż 90 projektów dla osób w starszym wieku. My natomiast sprawdziliśmy, co seniorzy mogą już teraz robić w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie w Krakowie odbywają się zajęcia dla seniorów? Sprawdziliśmy
(Fotolia)
d3r59kr

Jeśli siedzisz w domu lub widzisz, że babcia czy też dziadek się nudzą, zaproponuj im, któryś z przygotowanych przez nas pomysłów dla seniorów w Krakowie. To tylko niewielki zbiór, ale z pewnością pozwoli rozerwać się w coraz dłuższe i cieplejsze dnie.

Panie z Nowej Huty mogą wstąpić do nowo powstałej sekcji Nordic Walking w Klubie Karino z trenerem tej dyscypliny sportowej, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Nordic Walking to forma rekreacji dla każdego, bez względu na wiek, polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Korzyści są ogromne zarówno dla zdrowia, jak i lepszego samopoczucia. Wstęp wolny, zajęcia odbywają się przy ul. Truskawkowej 4.

d3r59kr

Kolejną propozycją jest spróbowanie swoich sił w bezpłatnym treningu pamięci. Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia serdecznie zaprasza osoby po 60 roku życia do udziału w projekcie realizowanym we współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 10.30-12.00, od 9 kwietnia do 11 czerwca.Dokładne terminy i miejsce spotkań podane będą przy zapisach. Organizatorzy z góry zaznaczają jednak, że nie ma możliwości zapisu na pojedyncze spotkania.

Osoby zainteresowane udziałem muszą skontaktować się z biurem APZ: ul. Rzeźnicza 2a, tel. 12 294 81 35, e-mail: biuro@apz.org.pl.

Seniorzy, którzy chcą nauczyć się obsługi komputera, mogą wybrać się na płatne zajęcia z własnym laptopem. W Klubie Kuźnia osoby te poznają podstawy obsługi laptopa, obsługę przeglądarki internetowej czy programu Skype.

Zapisy oraz szczegółowe informacje uzyskamy w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Złotego Wieku 14, tel. 12 6480886, e-mail: j.kornas@kuznia.edu.pl.

d3r59kr

Seniorzy spotykają się też regularnie w wybranych placówkach domów kultury, np:

- Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Komandosów 18 organizuje wyjścia na basen, naukę haftu czy zajęcia muzyczne;

- Klub Seniora przy Facimiechu 16 w każdy poniedziałek, środę i piątek zaprasza na spotkania karciane czy terapię zajęciową;

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów