Trwa ładowanie...

Gdzie na narty w weekend w Małopolsce? Sprawdzamy warunki na stokach

• Można już jeździć na prawie wszystkich stokach w regionie • Jest ok. 100 cm pokrywy na nartostradach • Najwyższa w Polsce góra dla narciarzy nadal zamknięta
Share
Gdzie na narty w weekend w Małopolsce? Sprawdzamy warunki na stokach
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
dgttvtk

Długo wyczekiwana zima w końcu dotarła na małopolskie stoki. Ponad miesiąc od planowanego rozpoczęcia sezonu, dopiero teraz udaje się komfortowo naśnieżyć stoki. Właśnie dlatego sprawdzamy, gdzie najlepiej się wybrać w weekend i jakie są warunki.

Według raportów przesyłanych przez naszych reporterów, najlepsze warunki są na Wierchomli. Metrowa pokrywa, snow park i stale naśnieżony stok umożliwia bezproblemowe szusowanie przez najbliższe dni. Dodatkowo, w najbliższy weekend odbywają się tam największe w Polsce testy sprzętu narciarskiego. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w darmowych szkoleniach organizowanych w grupach pod okiem najlepszych instruktorów.

W Białce Tatrzańskiej jeżdżą prawie wszystkie wyciągi i jest do 70 cm śniegu. Największy na Podhalu kompleks narciarski ma w planie stale naśnieżać stoki, więc warunki będą bardzo dobre.

dgttvtk

Również Nosal otworzył swoje stoku - tam możemy spodziewać się półmetrowej warstwy śniegu.

Mniejsze góry w Małopolsce, także planują przyjąć narciarzy. W pełnej gotowości jest Śnieżnica, Małe Ciche czy Siepraw Ski.

Niestety, nadal nie działa Kasprowy Wierch - najwyższa góra w Polsce, po której mogą jeździć narciarze.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dgttvtk

Podziel się opinią

Share
dgttvtk
dgttvtk
Więcej tematów