Trwa ładowanie...
do8rsf9

Gdynia obchodzić będzie w tym roku 90 urodziny. Wiele imprez przez cały rok

• Gdynia obchodzi w tym roku 90 urodziny
• Samorządowcy: Chcemy, aby mieszkańcy wzięli aktywny udział w obchodach
• Przygotowano liczne imprezy - potrwają cały rok
• Ernest Bryll zostanie honorowym obywatelem miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Wikipedia, Fot: Centrum Gdyni)
do8rsf9

- Zależało nam na tym, żeby 90-lecie nie polegało tylko na organizowaniu przez miasto obchodów i ich biernym odbiorze przez mieszkańców. Chcemy, aby gdynianie mogli aktywnie wziąć udział w święcie, współuczestniczyć w nim i je współtworzyć - mówi Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Radni miejscy przygotowali kalendarz imprez okolicznościowych, które potrwają cały rok. Już w styczniu gdyńscy radni planują, m.in. nadać honorowe obywatelstwo pisarzowi i dyplomacie - Ernestowi Bryllowi. Poeta w Trójmieście spędził swoje dzieciństwo i młodość. Jest absolwentem II LO w Gdyni. Dwa tygodnie później rozpocznie się oficjalne świętowanie. Rok obchodów zainauguruje impreza dla seniorów i gdyńskich rodzin, która odbędzie się w Gdynia Arenie. Łącznie przez cały rok zaplanowanych jest już prawie 20 różnych imprez i wydarzeń kulturalnych.

- Ciekawą inicjatywą jest konkurs wiedzy o Gdyni przygotowany z myślą o osobach dorosłych. Wielu gdynian posiada dużą wiedzę o mieście, ale nie mają się nią jak podzielić, stąd pomysł na zorganizowanie konkursu, który zakończy gala finałowa w formule zbliżonej do teleturnieju telewizyjnego - dodaje Zmuda-Trzebiatowski.

do8rsf9

Miasto swoje urodziny obchodzić będzie również na sportowo. Ruszyły już bowiem zapisy do tegorocznej edycji biegu organizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu i PKO Bank Polski. GCS wyznaczy również odcinek 90 metrów na Bulwarze, który przez cały rok będzie sygnałem dla mieszkańców do aktywnego świętowania urodzin Miasta. Swoje wyniki będzie można porównywać na stronie placówki, gdzie również znajdą się informacje dla biegaczy oraz porady jak trenować.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów