Trwa ładowanie...
d1x2olw
gdynia

Gdynia: Marynarka Wojenna wyznaczyła strefę bezpieczeństwa

We wtorek rozpocznie się neutralizacja niemieckiej miny morskiej, która została odnaleziona w marcu w pobliżu portu w Gdyni. - Niewybuch posiada ładunek wybuchowy o ogromnej sile rażenia - poinformował Urzędu Miejski w Gdyni.
Share
Gdynia: Marynarka Wojenna wyznaczyła strefę bezpieczeństwa
Gdynia: Marynarka Wojenna wyznaczyła strefę bezpieczeństwaŹródło: PAP
d1x2olw

Gdynia: We wtorek przeprowadzone będzie usunięcie miny

Około godziny 8 rozpocznie się operacja podniesienia i unieszkodliwienia miny morskiej, która zalega przy południowym wejściu do gdyńskiego portu. Jak informuje portal RMF FM, działania będzie prowadziła Grupa Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Akcja potrwa około godziny. Niewybuch zostanie odholowany w głąb zatoki, a następnie zdetonowany.

Zdaniem urzędu miejskiego w Gdyni niewybuch "posiada ładunek o ogromnej sile rażenia". W związku z tym na czas prowadzenia działań związanych z neutralizacją miny, Marynarka Wojenna wyznaczyła strefę bezpieczeństwa o promieniu ponad 10 kilometrów, obejmującą długość brzegu morskiego na terenie Gdyni.

d1x2olw

Podczas prowadzenia operacji obowiązywać będzie szereg zakazów związanych z przebywaniem i przemieszczaniem się w konkretnych rejonach miasta. Dla bezpieczeństwa mieszkańców wprowadzono m.in. zakaz wchodzenia do morza na całej długości linii brzegowej w Gdyni, zakaz przebywania w terenie otwartym w strefie zagrożenia rażenia odłamkami miny, a zatem w rejonie Basenu Żeglarskiego i części Al. Jana Pawła II, zakaz opuszczania budynków znajdujących się w strefie rażenia odłamkami budynkach oraz podchodzenia do okien, zakaz wychodzenia w morze jachtów, a także przebywania osób na jednostkach zacumowanych w marinie.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty krytykuje rząd. "Flaki mi się przewracają"

Zakazy obowiązują od godziny 8.00 do czasu odwołania zakazów po neutralizacji miny. Ich przestrzeganie nadzorować będzie Policja i Straż Miejska. Jak podaj RMF24, bezwzględny zakaz kąpieli obowiązywać będzie w Sopocie, Gdańsku i w Rewie. W Gdańsku zamknięte będą plaże od wejścia 34 do wejścia 78, molo w Brzeźnie, wejście i falochron zachodni, a także bulwar i plaża na Westerplatte. Zabronione będzie również pływanie jachtem od Rewy po Westerplatte.

Niewybuch odnaleziony w marcu przez pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni podczas wykonywania kontrolnych pomiarów hydrograficznych akwenu podejściowego do Basenu Żeglarskiego w Porcie Gdynia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1x2olw

Podziel się opinią

Share
d1x2olw
d1x2olw
Więcej tematów