Trwa ładowanie...
d3glcsx

Gdańskie lotnisko z kolejnym rekordem. Obsłużyło już ponad 1,4 mln pasażerów

• Klosowski: ważne jest zwłaszcza wyjątkowo duże zainteresowanie wakacjami nad Bałtykiem
• Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło 1,4 mln podróżnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wnętrze Boeing 787 Dreamliner
Wnętrze Boeing 787 Dreamliner (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3glcsx

- Uruchamianie nowych połączeń ma oczywiście wpływ na znaczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, ale w bieżącym sezonie ważne jest zwłaszcza wyjątkowo duże zainteresowanie wakacjami nad Bałtykiem. A to skutkuje przede wszystkim wzrostami liczby pasażerów na kierunkach krajowych - mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Gdańskie lotnisko jest trzecim największym portem lotniczym w Polsce - po warszawskim oraz krakowskim. Od początku roku obsłużyło już ponad 1,4 mln podróżnych. Tylko w czerwcu przez lotnisko przewinęło się prawie 350 tys. pasażerów. To o prawie 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak wynika z badań, wyniki gdańskiego lotniska wpisują się w ogólnopolski trend korzystania z komunikacji lotniczej. Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w całym ubiegłym roku polskie lotniska obsłużyły ponad 27 milionów pasażerów, czyli o ponad osiem procent więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejsze kierunki od lat pozostają niezmienne - to Wielka Brytania (1,5 mln pasażerów), Niemcy (811 tys.) oraz Norwegia (397 tys.).

d3glcsx

W tym roku można spodziewać się wzrostów na poziomie ok. 8 proc. w skali całego kraju. Wyniki będą napędzały dwa największe lotniska - Lotnisko Chopina chce przekroczyć 12 mln pasażerów, a Kraków skorzysta na nowych połączeniach. Gdańsk szacuje natomiast swój potencjał na 2016 r. na 5-6 proc. Fachowcy szacują, że komunikacja lotnicza pobije w tym roku kolejne rekordy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3glcsx

Podziel się opinią

Share
d3glcsx
d3glcsx
Więcej tematów