Trwa ładowanie...

Gdańska urzędniczka z zarzutami. Przez jej błąd miasto miało stracić prawie 300 tys. zł

Prokuratura w Gdańsku prowadzi dochodzenie ws. niepobrania opłaty planistycznej od jednego z deweloperów. Wiceszefowa wydziału skarbowego usłyszała zarzuty związane z naruszeniem uprawnień.

Share
Gdańska urzędniczka z zarzutami. Przez jej błąd miasto miało stracić prawie 300 tys. zł
Źródło: Fotolia
d2x2k63

Gdańska Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia budżetu miasta na stratę 277 tys. zł. Kobieta nie pobrała od firmy deweloperskiej roszczenia w postaci tzw. renty planistycznej. Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową - podaje portal pk.gov.pl.

Prokuratura postawiła dwa zarzuty urzędniczce p.o. wiceszefowej wydziału skarbowego referatu zajmującej się obrotem nieruchomościami w Gdańsku. Kobieta miała nieumyślnie nadużyć uprawnienia funkcjonariusza publicznego oraz popełnić przestępstwo umyślnego nadużycia uprawnień. Grozi za to odpowiednio dwa i trzy lata więzienia.

Urzędniczka nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Została zawieszona w obowiązkach służbowych i zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w postaci 10 tys. zł. Kobieta nie zastosowała się do uchwały, która regulowała nowy plan zagospodarowania przestrzennego i pobrała zbyt niską opłatę. Po przedawnieniu roszczeń miała też umarzać dalsze postępowania, prawdopodobnie chcąc ukryć swój błąd.

Zobacz także: Wojna o lokale zastępcze. Mieszkańcy nazywają je "norami" i "ruderami"

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x2k63

Podziel się opinią

Share
d2x2k63
d2x2k63
Więcej tematów