Trwa ładowanie...
d20l21g

Gdańska urzędniczka z zarzutami. Przez jej błąd miasto miało stracić prawie 300 tys. zł

Prokuratura w Gdańsku prowadzi dochodzenie ws. niepobrania opłaty planistycznej od jednego z deweloperów. Wiceszefowa wydziału skarbowego usłyszała zarzuty związane z naruszeniem uprawnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez błąd urzędniczki miasto miało stracić 300 tys. zł
Przez błąd urzędniczki miasto miało stracić 300 tys. zł (Fotolia)
d20l21g

Gdańska Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia budżetu miasta na stratę 277 tys. zł. Kobieta nie pobrała od firmy deweloperskiej roszczenia w postaci tzw. renty planistycznej. Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową - podaje portal pk.gov.pl.

Prokuratura postawiła dwa zarzuty urzędniczce p.o. wiceszefowej wydziału skarbowego referatu zajmującej się obrotem nieruchomościami w Gdańsku. Kobieta miała nieumyślnie nadużyć uprawnienia funkcjonariusza publicznego oraz popełnić przestępstwo umyślnego nadużycia uprawnień. Grozi za to odpowiednio dwa i trzy lata więzienia.

Urzędniczka nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Została zawieszona w obowiązkach służbowych i zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w postaci 10 tys. zł. Kobieta nie zastosowała się do uchwały, która regulowała nowy plan zagospodarowania przestrzennego i pobrała zbyt niską opłatę. Po przedawnieniu roszczeń miała też umarzać dalsze postępowania, prawdopodobnie chcąc ukryć swój błąd.

d20l21g

Zobacz także: Wojna o lokale zastępcze. Mieszkańcy nazywają je "norami" i "ruderami"

d20l21g

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów