Trwa ładowanie...

Gdańska policja zatrzymała 34-latka, który groził kobiecie bronią. Interweniowali antyterroryści

• Podkom. Siewert: 34-latek groził kobiecie bronią i uciekł
• Mężczyzna był już karany za rozboje i handel narkotykami
• W jego samochodzie odnaleziono broń, na którą nie posiadał pozwolenia i niebezpieczne narzędzia

Share
Gdańska policja zatrzymała 34-latka, który groził kobiecie bronią. Interweniowali antyterroryściŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d2jdvou

- Policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna groził kobiecie bronią i uciekł. Funkcjonariusze od razu przyjechali na miejsce zdarzenia. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta zwróciła uwagę mężczyźnie, który pod blokiem głośno się zachowywał. Sprawca wyciągnął wówczas broń, przeładował, skierował ją w kierunku kobiety i zaczął jej grozić - informuje podkom. Aleksandra Siewert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariuszom udało się szybko ustalić personalia napastnika. W związku z posiadaną przez niego bronią oraz umiejętnościami (nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna jest zawodnikiem MMA), podczas zatrzymania policjantom towarzyszyli antyterroryści. Krewkiego 34-latka wkrótce potem schwytano. Funkcjonariusze przeszukali również jego samochód. W bagażniku BMW odnaleziono broń krótką z nabojami, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia, broń długą, maczetę, pałkę teleskopową, nóż, pojemniki z gazem, kominiarkę i maskę gazową.

- Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był w przeszłości karany m.in. za rozboje i sprzedaż narkotyków. Za stosowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni i amunicji - kara więzienie do lat ośmiu - dodaje podkom. Siewert.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2jdvou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jdvou
d2jdvou
Więcej tematów