Trwa ładowanie...

Gdańską flotę zasili 21 nowych autobusów i 15 tramwajów. Będą miały lodówki i USB

• Gdańsk kupił 21 autobusów i 15 tramwajów
• Adamowicz: nowością będą ładowarki USB
• Cavotta: autobusy, które trafią do Gdańska są najnowocześniejszymi seryjnie produkowanymi pojazdami

Share
Gdańską flotę zasili 21 nowych autobusów i 15 tramwajów. Będą miały lodówki i USB
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d4e2rby

- Wymogi przetargu były bardzo wysokie. ZKM Gdańsk postawił na komfort i bezpieczeństwo pasażerów, ale tym zakupem Gdańsk przyczyni się także do ochrony środowiska. Autobusy, które trafią do Gdańska są obecnie najnowocześniejszymi seryjnie produkowanymi autobusami miejskimi na świecie. Z pasją tworzymy pojazdy już od 140 i bardzo cieszymy się, że te innowacyjne pojazdy będą jeździć właśnie w Gdańsku - mówił Antonio Cavotta, prezes Zarządu EvoBus Polska.

Nowe pojazdy będą wyposażone w monitoring, klimatyzację oraz specjalne minilodówki do napojów dla kierowców. Do Gdańska przyjedzie dziewięć 12-metrowych autobusów, dziewięć przegubowych 18-metrowców oraz trzy minibusy. Cały tabory wyprodukowany zostanie przez Mercedesa. Koszt inwestycji to ok. 20 mln złotych.

d4e2rby

- Nowością, i ukłonem w kierunku osób, które korzystają z telefonów komórkowych i tabletów, będą ładowarki USB zamontowane w nowych pojazdach. Poza tym - udogodnienia dla rowerzystów, bo z tego Gdańsk już słynie. Miasto się rozwija, liczba pasażerów rośnie, a na to ma na pewno wpływ nowoczesny i komfortowy tabor ZKM - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Nowe pojazdy mają trafić do eksploatacji jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej zastąpią najstarsze niskopodłogowe autobusy, które pojawiły się na gdańskich ulicach jeszcze w 1994 roku. Jak zapowiadają władze Zakładu Komunikacji Miejskiej, w parku maszynowym ze względów historycznych pozostanie jeden mercedes - najstarszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4e2rby

Podziel się opinią

Share
d4e2rby
d4e2rby
Więcej tematów