Trwa ładowanie...

Gdańska firma podbije amerykański rynek? Zrobili pierwszy krok

Gdański dozownik do leków trafi na amerykański rynek? Bardzo możliwe. Dr Poket jako jedyny polski wynalazek wywalczył sobie miejsce w prestiżowym inkubatorze Plug&Play w Dolinie Krzemowej. Innowacyjni biznesmeni będą w USA przez trzy miesiące.

Gdańska firma podbije amerykański rynek? Zrobili pierwszy krokŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d4annr6
d4annr6

- W styczniu wyjeżdżamy na trzy miesiące do Doliny Krzemowej. Inkubator Plug&Play jest jednym z wiodących ośrodków w USA. Mamy nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów. Chcemy, aby nasz produkt oceniły amerykańskie kliniki. Ma to stanowić podstawę do dalszej współpracy i ulepszania produktu - mówi Wirtualnej Polsce Sebastian Mul z firmy dr Poket.

Na rozpisany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkurs zgłosiło się ponad 173 przedsiębiorców, którzy aplikowali o ponad 24 mln zł dofinansowania. Ostatecznie wybrano 41 z nich. Gdański projekt otrzymał ponad 127 tys. zł wsparcia. Pieniądze te zostaną przeznaczone. m.in. na sfinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe. Dr Poket jako jeden z 14 projektów z całej Polski weźmie udział w programach akceleracyjnych za granicą. Dlaczego Stany Zjednoczone?

- Dolina Krzemowa jest ekosystemem, w którym rozwijają się firmy o światowym zasięgu, ale także start-upy, takie jak nasz. W życie biznesowe mocno angażuje się również tamtejsze środowisko akademickie organizując liczne konferencje i spotkania branżowe, których w Europie jest znacznie mniej. Wymiana doświadczeń z innymi firmami, zarówno tymi o lokalnym, jak i światowym zasięgu będzie dla nas bezcennym doświadczeniem - dodaje Mul.

Jak działa wynalazek? Sam sposób przypominania o regularnym przyjmowaniu lekarstw jest bardzo prosty. Gdy nadchodzi pora zażycia tabletek, PillBox emituje głośny dźwięk oraz podświetla odpowiedni pojemniczek. Jeśli chory nie przyjmie leków, wówczas w ciągu kilku minut dowie się o tym jego opiekun - lekarz lub rodzina za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej - "dr Poket". Podobnie w wypadku, gdy zacznie brakować lekarstw. Dodatkowo dzięki programowi można dodawać do listy przyjmowanych medykamentów nowe pozycje. Wystarczy zeskanować kod kreskowy i ustawić częstotliwość zażywania.

Jak zauważa Mul, opinie przedstawione przez amerykańskie klinki i szpitale będą bardzo pomocne, ponieważ. m.in. do nich adresowany jest dr Poket. Ich sugestie pozwolą wskazać ewentualne udogodnienia oraz nowe rozwiązania, które będzie można zastosować.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4annr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4annr6
Więcej tematów