Trwa ładowanie...
d18727p

Gdańsk: W przechwyconych kontenerach miały być chińskie zupki. Znaleziono papierosy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) w Gdańsku oraz pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili aż 21 milionów papierosów przewożonych z Wietnamu. Deklarowano, że w zatrzymanych kontenerach znalazły się jedynie zupki błyskawiczne i włókna kokosowe, ale one tylko przykrywały przemycane papierosy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk: W przechwyconych kontenerach miały być chińskie zupki. Znaleziono papierosy
Gdańsk: W przechwyconych kontenerach miały być chińskie zupki. Znaleziono papierosy (cbsp.policja.pl)
d18727p

Kontenery zostały wysłane z Wietnamu w listopadzie tego roku. O możliwym przemycie papierosów CBŚP i KAS zostały poinformowane przez funkcjonariuszy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, którzy kontrabandę zauważyli jeszcze znajdowała na otwartych wodach.

W pierwszym kontenerze przejętym w zeszłym miesiącu znaleziono ponad 11 milionów sztuk papierosów. Ich wartość wyniosła 7,5 miliona złotych. Papierosy wykryto w kontenerze dzięki skanowi mobilnym urządzeniem RTG. Oficjalnie miały tam być włókna kokosowe.

Kolejny kontener został przechwycony już w grudniu. Skanowanie wykazało, że faktycznie znajdowały się tam zupki błyskawiczne, ale były jedynie zasłoną dla przemycanych papierosów, których było prawie 10 milionów sztuk.

d18727p

Szacuje się, że łączne straty spowodowane przez kontrabandę mogłyby wynosić nawet 24 miliony złotych.

Co ciekawe, oba kontenery pochodziły z tego samego portu w Wietnamie.

Zdaniem śledczych, papierosy miały trafić najpierw do dwóch firm przewozowych z centralnej Polski, a następnie do pozostałych krajów Unii Europejskiej.

W maju tego roku CBŚP i KAS przechwyciły kontener z 18 milionami sztuk papierosów. Funkcjonariusze działali na takiej samej zasadzie jak teraz.

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

d18727p

Podziel się opinią

Share
d18727p
d18727p
Więcej tematów