Trwa ładowanie...
d7z837q

Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomoc

Pacjent z padaczką alkoholową próbował uzyskać pomoc w trójmiejskich placówkach medycznych. Niestety ta nie nadeszła. Mężczyzna zmarł.
Share
Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomoc
Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomocŹródło: Unsplash.com
d7z837q

Rodzina zmarłego pacjenta winą za jego śmierć obarcz szpital psychiatryczny w Gdańsku, gdzie mężczyzna próbował uzyskać pomoc.

Gdańsk. Od drzwi do drzwi

Pierwszym miejscem, w którym mężczyzna pojawił się, by uzyskać pomoc było gdyńskie pogotowie ratunkowe. Niestety tam opiekująca się nim siostra usłyszała, że pogotowie nie zajmie się jego przypadkiem. Zapadła decyzja o udaniu się do szpitala psychiatrycznego w Gdańsku.

d7z837q

Podczas oczekiwania na przyjęcie mężczyzna doznał kolejnego ataku padaczki, wskutek którego przewrócił się i uderzył w głowę. Wówczas pomocy udzielił mu ratownik, który sprawdził jego przytomność i pomógł mu usiąść na ławce. Następnie ratownik wrócił do innych obowiązków.

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

Gdańsk. Czekał leżąc na podłodze

Z uwagi na procedury związane z obowiązującą w kraju sytuacją epidemiczną mężczyzna musiał oczekiwać na przyjęcie poza budynkiem. Czekając doznał następnego ataku, po którym nie odzyskał już przytomności. Kolejne ataki przychodziły w krótkich odstępach czasu.

d7z837q

Z uwagi na ciągłe ataki pacjentowi podane zostało relanium i dopiero wówczas ataki ustały. Zdecydowano również, że na przyjęcie może czekać w budynku izby przyjęć. Nieprzytomny mężczyzna czekał na pomoc leżąc na podłodze. Wówczas lekarka z pogotowia ratunkowego miała stwierdzić, że pacjent powinien trafić na oddział neurologiczny, a nie do szpitala psychiatrycznego.

Do mężczyzny wezwana została karetka, która miała go przetransportować do innego szpitala. Niestety pomoc przyszła za późno. Pacjent zmarł w niedzielę w szpitalu. Sprawą zajmie się teraz prokuratura, która ustali szczegółowe okoliczności śmierci mężczyzny.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7z837q

Podziel się opinią

Share
d7z837q
d7z837q
Więcej tematów