Trwa ładowanie...
d26v7v8

Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomoc

Pacjent z padaczką alkoholową próbował uzyskać pomoc w trójmiejskich placówkach medycznych. Niestety ta nie nadeszła. Mężczyzna zmarł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomoc
Gdańsk. Tragiczny finał oczekiwania na pomoc (Unsplash.com)
d26v7v8

Rodzina zmarłego pacjenta winą za jego śmierć obarcz szpital psychiatryczny w Gdańsku, gdzie mężczyzna próbował uzyskać pomoc.

Gdańsk. Od drzwi do drzwi

Pierwszym miejscem, w którym mężczyzna pojawił się, by uzyskać pomoc było gdyńskie pogotowie ratunkowe. Niestety tam opiekująca się nim siostra usłyszała, że pogotowie nie zajmie się jego przypadkiem. Zapadła decyzja o udaniu się do szpitala psychiatrycznego w Gdańsku.

d26v7v8

Podczas oczekiwania na przyjęcie mężczyzna doznał kolejnego ataku padaczki, wskutek którego przewrócił się i uderzył w głowę. Wówczas pomocy udzielił mu ratownik, który sprawdził jego przytomność i pomógł mu usiąść na ławce. Następnie ratownik wrócił do innych obowiązków.

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

Gdańsk. Czekał leżąc na podłodze

Z uwagi na procedury związane z obowiązującą w kraju sytuacją epidemiczną mężczyzna musiał oczekiwać na przyjęcie poza budynkiem. Czekając doznał następnego ataku, po którym nie odzyskał już przytomności. Kolejne ataki przychodziły w krótkich odstępach czasu.

d26v7v8

Z uwagi na ciągłe ataki pacjentowi podane zostało relanium i dopiero wówczas ataki ustały. Zdecydowano również, że na przyjęcie może czekać w budynku izby przyjęć. Nieprzytomny mężczyzna czekał na pomoc leżąc na podłodze. Wówczas lekarka z pogotowia ratunkowego miała stwierdzić, że pacjent powinien trafić na oddział neurologiczny, a nie do szpitala psychiatrycznego.

Do mężczyzny wezwana została karetka, która miała go przetransportować do innego szpitala. Niestety pomoc przyszła za późno. Pacjent zmarł w niedzielę w szpitalu. Sprawą zajmie się teraz prokuratura, która ustali szczegółowe okoliczności śmierci mężczyzny.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26v7v8

Podziel się opinią

Share
d26v7v8
d26v7v8
Więcej tematów