Trwa ładowanie...

Gdańsk szykuje się na ulewy. Aleksandra Dulkiewicz powołała sztab kryzysowy

Władze Gdańska spodziewają się ulewy i podtopień, dlatego prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz powołała miejski sztab kryzysowy. Zagrożeni zalaniami mieszkańcy i zarządcy nieruchomości mogą bezpłatnie odbierać worki z piaskiem.

Share
Gdańsk szykuje się na ulewy. Aleksandra Dulkiewicz powołała sztab kryzysowy
Źródło: Gdańsk.pl, Fot: Grzegorz Mehrling
d4i8mo4

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek wydał ostrzeżenie dla Pomorza. Do północy można spodziewać się burz i ulewnych deszczy, nawet do 50 mm. Niewykluczone, że spadnie także grad. Będzie wiał silny wiatr o prędkości do 90 km/h.

Miejski sztab kryzysowy, który powołała Aleksandra Dulkiewicz, zorganizował siedem punktów poboru worków z piaskiem. Są przeznaczone dla tych mieszkańców i zarządców, których nieruchomości są najczęściej zalewane lub podtapiane z powodu intensywnych opadów. Piasek pozwoli im zabezpieczyć budynki i piwnice.

Jak zapewnia gdański ratusz, worków nie zabraknie. Będą w miarę potrzeb sukcesywnie napełniane piaskiem.

d4i8mo4

Ponadto straż miejska oraz policja zwiększyły liczbę patroli na drogach. Jeżeli będzie taka potrzeba, funkcjonariusze są przygotowani do pracy w nocy. Wszystkie służby miejskie będą w gotowości do końca trwania ostrzeżenia IMGW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i8mo4

Podziel się opinią

Share
d4i8mo4
d4i8mo4
Więcej tematów