Trwa ładowanie...
d1xwm5c

Gdańsk szykuje się na ulewy. Aleksandra Dulkiewicz powołała sztab kryzysowy

Władze Gdańska spodziewają się ulewy i podtopień, dlatego prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz powołała miejski sztab kryzysowy. Zagrożeni zalaniami mieszkańcy i zarządcy nieruchomości mogą bezpłatnie odbierać worki z piaskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Worki z piaskiem są rozdawane przy siedzibach rad dzielnic (Gdańsk.pl, Fot: Grzegorz Mehrling)
d1xwm5c

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek wydał ostrzeżenie dla Pomorza. Do północy można spodziewać się burz i ulewnych deszczy, nawet do 50 mm. Niewykluczone, że spadnie także grad. Będzie wiał silny wiatr o prędkości do 90 km/h.

Miejski sztab kryzysowy, który powołała Aleksandra Dulkiewicz, zorganizował siedem punktów poboru worków z piaskiem. Są przeznaczone dla tych mieszkańców i zarządców, których nieruchomości są najczęściej zalewane lub podtapiane z powodu intensywnych opadów. Piasek pozwoli im zabezpieczyć budynki i piwnice.

Jak zapewnia gdański ratusz, worków nie zabraknie. Będą w miarę potrzeb sukcesywnie napełniane piaskiem.

d1xwm5c

Ponadto straż miejska oraz policja zwiększyły liczbę patroli na drogach. Jeżeli będzie taka potrzeba, funkcjonariusze są przygotowani do pracy w nocy. Wszystkie służby miejskie będą w gotowości do końca trwania ostrzeżenia IMGW.

Czytaj także: Mężczyzna lunatykował i wypadł z okna w Lublinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xwm5c

Podziel się opinią

Share

d1xwm5c

d1xwm5c
Więcej tematów