ycipk-21xtgw
Gdańsk

Gdańsk. Strzały we Wrzeszczu. Postępowanie przejmuje Prokuratura Krajowa

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej przejął do dalszego prowadzenia postępowanie związane z postrzeleniem w Gdańsku dwóch mężczyzn przez wojskowego prokuratora - dowiedziała się Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Krajowa przejmuje postępowanie ws. strzałów oddanych w Gdańsku
Prokuratura Krajowa przejmuje postępowanie ws. strzałów oddanych w Gdańsku (East News)
ycipk-21xtgw

W niedzielę około godziny 3 nad ranem w Gdańsku Wrzeszczu doszło do postrzelenia dwójki mężczyzn. Według wstępnych ustaleń prokuratury 21- i 22-latek mieli próbować, włamać się do mieszkania przez okno. W tym momencie lokator oddał do nich kilka strzałów z pistoletu.

Strzały oddał pracownik Prokuratury Rejonowej w Gdyni, prokurator wojskowy. Oficer jeszcze przed zdarzeniem prowadził postępowania z zakresu wojskowości, ale zajmował się również postępowaniami w sprawach cywilnych.

ycipk-21xtgw

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie związane z próbą włamania do mieszkania prokuratora wojskowego. Jednocześnie wszczęto drugie śledztwo ws. oddania strzałów przez oficera. W związku z tym, że czynności cywilne wykonywane przez prokuratora wojskowego podlegały zwierzchnictwu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ta zwróciła się z prośbą o przejęcie postępowania przez inną jednostkę tłumacząc to kwestią zachowania obiektywizmu.

- Złożyliśmy wniosek do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o wyłączenie nas z prowadzenia sprawy dotyczącej oddania strzałów przez prokuratora wojskowego - powiedziała WP prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Prokuratura Regionalna natomiast złożyła podobny wniosek do Prokuratury Krajowej. Chodzi o przejęcie postępowania przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej lub ewentualne przekazanie innej jednostce.

W środę zapadła decyzja. Jak dowiaduje się WP, dalszym prowadzeniem tej sprawy zajmie się Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

ycipk-21xtgw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21xtgw

ycipk-21xtgw
ycipk-21xtgw