Trwa ładowanie...
d4fyywv
Gdańsk

Gdańsk. Strzały we Wrzeszczu. Postępowanie przejmuje Prokuratura Krajowa

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej przejął do dalszego prowadzenia postępowanie związane z postrzeleniem w Gdańsku dwóch mężczyzn przez wojskowego prokuratora - dowiedziała się Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Krajowa przejmuje postępowanie ws. strzałów oddanych w Gdańsku
Prokuratura Krajowa przejmuje postępowanie ws. strzałów oddanych w Gdańsku (East News)
d4fyywv

W niedzielę około godziny 3 nad ranem w Gdańsku Wrzeszczu doszło do postrzelenia dwójki mężczyzn. Według wstępnych ustaleń prokuratury 21- i 22-latek mieli próbować, włamać się do mieszkania przez okno. W tym momencie lokator oddał do nich kilka strzałów z pistoletu.

Strzały oddał pracownik Prokuratury Rejonowej w Gdyni, prokurator wojskowy. Oficer jeszcze przed zdarzeniem prowadził postępowania z zakresu wojskowości, ale zajmował się również postępowaniami w sprawach cywilnych.

d4fyywv

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie związane z próbą włamania do mieszkania prokuratora wojskowego. Jednocześnie wszczęto drugie śledztwo ws. oddania strzałów przez oficera. W związku z tym, że czynności cywilne wykonywane przez prokuratora wojskowego podlegały zwierzchnictwu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ta zwróciła się z prośbą o przejęcie postępowania przez inną jednostkę tłumacząc to kwestią zachowania obiektywizmu.

- Złożyliśmy wniosek do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o wyłączenie nas z prowadzenia sprawy dotyczącej oddania strzałów przez prokuratora wojskowego - powiedziała WP prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Prokuratura Regionalna natomiast złożyła podobny wniosek do Prokuratury Krajowej. Chodzi o przejęcie postępowania przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej lub ewentualne przekazanie innej jednostce.

W środę zapadła decyzja. Jak dowiaduje się WP, dalszym prowadzeniem tej sprawy zajmie się Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

d4fyywv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów