Trwa ładowanie...
d28hvlq

Gdańsk. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego złożył rezygnację

Gdańsk. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. UG Jerzy Piotr Gwizdała złożył rezygnację z pełnionego przez niego urzędu. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego miał mieć ostatnio problemy zdrowotne. Zarzucono mu także plagiat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego złożył rezygnację. Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała był posądzony o plagiat
Gdańsk. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego złożył rezygnację. Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała był posądzony o plagiat
d28hvlq

Gdańsk bez rektora na Uniwersytecie Gdańskim. Swoją rezygnację z urzędu złożył dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. UG, który o odejściu poinformował w oświadczeniu na stronie uczelni.

Gdańsk. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego złożył rezygnację

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego pismo o rezygnacji wystosował w poniedziałek 28 września. " Biorąc pod uwagę pogarszający się stan mojego zdrowia, a także mając na względzie dobro społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego, która powinna funkcjonować i rozwijać się w atmosferze wolnej od emocji o charakterze personalnym, składam rezygnację z zajmowanego stanowiska rektora Uniwersytetu Gdańskiego" - czytamy w oświadczeniu.

d28hvlq

Jak informuje portal trojmiasto.pl, rezygnacja rektora Uniwersytetu Gdańskiego nie ma wpływu na obecne funkcjonowanie uczelni.

Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

Uniwersytet Gdański. Rektor Jerzy Piotr Gwizdała posądzony o plagiat?

Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. UG we wrześniu został posądzony o plagiat. Pierwsza wzmianka na temat rektora Uniwersytetu Gdańskiego pojawiła się w miesięczniku "Forum Akademickie".

d28hvlq

Informacje zawarte w artykule odbiły się na karierze naukowej wykładowcy akademickiego. Mimo zapewnień rektora Uniwersytetu Gdańskiego, że "we wszystkich sferach działalności akademickiej kierował się zawsze zasadami uczciwości i respektu dla dokonań innych naukowców", postępowanie ws. nadania mu tytułu profesora belwederskiego (taki tytuł nadaje prezydent, a nie dana uczelnia -przyp. red.) zostało wstrzymane.

Uniwersytet Gdański. Jerzy Piotr Gwizdała i jego kariera naukowa

Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. UG funkcję rektora Uniwersytetu Gdańskiego pełnił od 2016 roku. W maju 2020 został wybrany na drugą - czteroletnią kadencję.

Studia ukończył w 1986 roku na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Studia doktoranckie ukończył a tym samym wydziale w 1992 roku, z kolei habilitację uzyskał w 2011 roku na Wydziale Zarządzania UG. W tym samym roku uzyskał też tytuł profesora Uniwersytetu Gdańskiego.

Źródło: trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów