ycipk-yai5cc

Gdańsk. Mężczyźnie odmówiono leczenia. Rodzina grozi sądem

Paweł złamał w wypadku kręgosłup, odniósł obrażenia klatki piersiowej i kończyn. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku odmówiło mu leczenia. Rodzina 34-letniego mężczyzny zapowiada proces w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna wymagał zabiegu stabilizacji złamanego kręgosłupa
Mężczyzna wymagał zabiegu stabilizacji złamanego kręgosłupa (Shutterstock.com)
ycipk-yai5cc

Rodzina 34-latka zapowiada chce od szpitala UCK adośćuczynienia w imieniu brata za miesięczną zwłokę w leczeniu. - Nasz brat będzie jeździł na wózku, potrzebna mu będzie długa rehabilitacja - mówią siostry mężczyzny. - Gdyby zabieg odbył się szybciej, być może byłby teraz w lepszym stanie - tłumaczą.

Paweł w wyniku wypadku samochodowego trafił do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim, podaje portal radiogdansk.pl.

ycipk-yai5cc

W szpitalu czekał w śpiączce przez miesiąc na zabieg neurochirurgiczny. Z powodu braku odpowiedniego zaplecza medycznego odmówiły szpitale Copernicus w Gdańsku oraz placówka w Słupsku.

Z nieznanych rodzinie przyczyn odmówiło też Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Ostatecznie po miesiącu poszukiwań zabieg zgodzili się przeprowadzić lekarze z Łodzi.

Dyrekcja szpitala unika komentarza

Krewni pacjenta są zbulwersowani postępowaniem lekarzy z UCK i twierdzą, że zostały złamane procedury. - Brata nie przyjęto do centrum urazowego w Gdańsku, mimo że powinien tu trafić – mówią siostry mężczyzny w rozmowie z radiem. - Dwukrotnie nam odmówiono leczenia. To skandaliczne, że mamy taki nowoczesny ośrodek i nie przyjmują ludzi na operacje – zaznaczają.

ycipk-yai5cc

ZOBACZ TAKŻE: Chciał zatrzymać się jak najbliżej wody

Mężczyzna wymagał zabiegu stabilizacji złamanego kręgosłupa, żeby mógł usiąść na wózku inwalidzkim. - Takich operacji nie przeprowadza się w szpitalu powiatowym – tłumaczą siostry. - Dodatkowo potrzebni byli lekarze zajmujący się obrażeniami klatki piersiowej i kończyn – mówią.

Te opinie potwierdza wojewódzki konsultant ds. neurochirurgii. Profesor Wojciech Kloc wskazał Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jako szpital, do którego powinien trafić mężczyzna.

ycipk-yai5cc

Dyrekcja placówki nie komentuje sprawy, twierdząc że jest ona bardziej złożona, niż się pozornie wydaje. Zastępca dyrektora ds. medycznych dr Tomasz Stefaniak powiedział jedynie, że „doszło do nieporozumienia w komunikacji między o środkami”.

Sprawę badają już Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, NFZ i wojewoda pomorski.

Źródło: radiogdansk.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yai5cc

ycipk-yai5cc