"Gazeta Lubuska": pijany dyrektor biura poselskiego rozbił dwa samochody i uciekł

Dyrektor biura posła Kukiz'15 Pawła Grabowskiego, Michał K. został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i kolizję z dwoma innymi pojazdami - podaje serwis "Gazety Lubuskiej". Jak wynika z tej informacji, mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu i - jak wynika z rozmów ze świadkami - usiłował przekonać policjantów do odstąpienia od czynności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gazeta Lubuska": pijany dyrektor biura poselskiego rozbił dwa samochody i uciekł
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 5 lutego. Dyżurny sulechowskiej policji dostał zgłoszenie od osób, którym kierujący toyotą na ul. Wiśniowej rozbił dwa samochody. Sprawca rozbicia fordów fiesty i focusa uciekł jednak z miejsca zdarzenia.

Patrole policji zaczęły natychmiast szukać sprawcy. - Kierowca toyoty został zatrzymany przez patrol policji chwilę po zdarzeniu, kilka ulic dalej - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze nadkom. Małgorzata Stanisławska.

Pijanym kierowcą - jak wynika z ustaleń "Gazety Lubuskiej" miał być Michał K., dyrektor biura posła Pawła Grabowskiego z Opola. Mężczyzna miał odgrażać się policjantom, że spowoduje ich zwolnienie z pracy. Powoływał się na znajomość z posłem Pawłem Grabowskim z Kukiz 15.

Michał K. został zatrzymany i przewieziony na komendę. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do nawet 2 lat więzienia. Zapłaci grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł, prawo jazdy straci na czas nie krótszy niż 3 lata.

Michał K. przyznał się do postawionych mu zarzutów. Zapewnia, że naprawił już szkody, które wyrządził. Pytany o sprawę poseł Kukiz'15 w rozmowie z "Gazetą Lubuską" zapewnia, że Michał K. zostanie zwolniony z pracy na stanowisku dyrektora biura poselskiego.

Polub WP Wiadomości