Trwa ładowanie...
pożar

Gasili pożar, sami zginęli. Będzie śledztwo

W Białymstoku doszło do tragicznego wypadku. Na strażaków usiłujących ugasić pożar miał zawalić się strop. Zginęli na miejscu. Prokuratura jeszcze w piątek ma wszcząć śledztwo.

Share
Gasili pożar, sami zginęli. Będzie śledztwoŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d128sj0

O sprawie dowiedziało się RMF FM. W czwartek w późnych godzinach popołudniowych zapaliła się hurtownia sztucznych kwiatów w Białymstoku. W dwukondygnacyjnym budynku na terenie dawnych zakładów mięsnych PMB paliły się plastikowe materiały w dużej hali magazynowej. Ogień objął parter i piętro budynku.

W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad ponad stu strażaków i 31 pojazdów ratowniczych. Zakończyła się pół godziny po północy.

Informacje o śmierci dwóch strażaków potwierdził Jarosław Wendt, komendant wojewódzki PSP w Białymstoku. - Doszło do zdarzenia, w wyniku którego zginęło dwóch naszych kolegów, strażaków na służbie. Na tę chwilę nie znamy przyczyn powstałego wypadku, będziemy prowadzić dochodzenie i wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - powiedział.

d128sj0

Co dalej

Prokuratura czeka na komplet dokumentów od policji. W celu ustalenia przyczyn tragedii jeszcze w piątek hala ma być dokładnie zbadana.

Straż pożarna prowadzi własne postępowanie.

- Wszystkie okoliczności śmierci strażaków będą wyjaśnione - oświadczył w piątek w Białymstoku komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski. Powołał zespół, który będzie analizował prowadzone działania podczas akcji.

Rodziny zmarłych funkcjonariuszy i pozostali strażacy uczestniczący w gaszeniu pożaru zostali objęci opieką psychologiczną.

d128sj0

Kim były ofiary

Strażacy, którzy zginęli w Białymstoku, przyszli do służby w czerwcu 2014 r. Ukończyli wszystkie potrzebne przeszkolenia i dodatkowe szkolenia.

- Wśród kolegów cieszyli się bardzo dobrą opinią i wśród przełożonych również. Byli dobrymi strażakami sprawnymi również fizycznie - podkreślił Suski.

Jeden ze strażaków osierocił kilkumiesięczne dziecko i zostawił żonę, drugi w ciągu najbliższego miesiąca miał zostać ojcem.

Źródło: RMF FM/PAP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d128sj0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d128sj0
d128sj0
Więcej tematów