Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
fundacja
31-07-2002 (14:07)

Fundacja Sorosa zawiesiła działalność w Rosji

Rosyjska filia fundacji George'a Sorosa, znanego amerykańskiego finansisty i filantropa, zawiesiła swoją działalność. Jej szefowa poinformowała w środę, że fundacja została faktycznie pozbawiona pomieszczeń, w których pracowała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Poprzedniego dnia rosyjska firma Nobel Technologies (NT), właściciel budynku, w którym znajdują się biura Open Society Institute (OSI - Instytut na rzecz Otwartego Społeczeństwa), bo pod taką nazwą fundacja funkcjonowała w Rosji, wezwała na miejsce uzbrojonych ochroniarzy i zablokowała wszystkie wejścia. Tydzień temu pracownicy fundacji zostali przez przedstawicieli NT zamknięci na kilka godzin w wynajmowanych przez fundację pomieszczeniach.

Rosyjska firma utrzymuje, że OSI zajmuje biura nielegalnie (jakoby wygasła umowa dzierżawy). Z kolei fundacja oskarżyła NT o sfałszowanie dokumentu najmu i złożyła formalną skargę do prokuratury.

Moskiewski Sąd Arbitrażowy, który zajmuje się sporem, orzekł w poniedziałek, że umowa przedstawiona przez Nobel Technologies faktycznie została podrobiona.

Soros przekazał rosyjskiej filii swojej fundacji ponad 700 mln dolarów na różne programy, m.in. na rozwój wolnej prasy. W czerwcu, w czasie wizyty w Moskwie, skrytykował władze Rosji za zamiar ograniczenia kontaktów rosyjskich naukowców z cudzoziemcami. (reb)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.