Trwa ładowanie...
d3uicjj

Finał WOŚP 2020. Gdańsk upamiętni Pawła Adamowicza

Pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem” odbędzie się 12 stycznia 2020 roku 28. gdański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy miasta chcą tego dnia oddać hołd tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem przez Stefana W. 14 stycznia 2018 r.
Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem przez Stefana W. 14 stycznia 2018 r. (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
d3uicjj

- Finał WOŚP w styczniu 2020 roku będzie poświęcony zdrowiu i życiu dzieci, a dokładnie specjalistycznemu sprzętowi, który będzie im służył podczas operacji - stwierdziła w środę na konferencji prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku Agnieszka Buczyńska.

Prowadzone przez nią Centrum jest organizatorem gdańskiego finału WOŚP. W największym sztabie w Gdańsku będzie kwestować 700 wolontariuszy. Na ulicach miasta pojawi się ich łącznie nawet ponad 1,2 tys.

d3uicjj

12 stycznia oraz przez dwa kolejne dni gdańszczanie będą upamiętniać tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. - Już zawsze radosny finał WOŚP będzie nam się w Gdańsku kojarzył z tragicznymi wydarzeniami: atakiem na prezydenta Adamowicza i jego śmiercią - stwierdziła podczas konferencji Aleksandra Dulkiewicz. - 13 stycznia chcemy zaprosić do spotkania w ciszy i odsłonięcia tablicy poświęconej Pawłowi Adamowiczowi i tragicznemu wydarzeniu, to odbędzie się w okolicach Katowni, już trwają tam prace. Przestrzeń, w której stała scena rok temu, będzie teraz miejscem smutnych wspomnień i refleksji.

Zaplanowano także spotkanie przy grobie prezydenta Adamowicza w Bazylice Mariackiej, niektóre zabytki miasta mają zostać specjalnie oświetlone, a w mieście mają zabrzmieć carilliony. Także poprzedzające finał sobotnie kolędowanie poświęcone będzie pamięci prezydenta Pawła Adamowicza.

Gdański finał WOŚP będzie odbywał się wyjątkowo pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem”. Wcześniej co roku była to fraza “Gdańsk dla orkiestry”.

d3uicjj

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

Źródło: gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uicjj

Podziel się opinią

Share
d3uicjj
d3uicjj
Więcej tematów