Trwa ładowanie...
d1n3qjg

Festiwal Sportów Miejskich w Katowicach

Od poniedziałku Katowice zmienią się w polską stolicę sportów miejskich. Przez 8 dni trenerzy i instruktorzy nieszablonowych dyscyplin będą szkolili i oswajali wszystkich chętnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Sportów Miejskich w Katowicach
(WP, Fot: Robert Kulig)
d1n3qjg

Wiesz co to jest street workout, slackline czy frisbee? Od poniedziałkowego popołudnia będziesz mógł poznać i zasięgnąć rad trenerów i najlepszych instruktorów. W Katowicach rozpoczął się Festiwal Sportów Miejskich i potrwa do 1 czerwca.

- To dobry sposób na ruch w mieście. Przez 8 dni w centrum i dzielnicach Katowic będziemy zarażać mieszkańców nowymi albo mniej znanymi dyscyplinami sportu. Naszymi stadionami będą miejskie place i parki. Naszymi nauczycielami będą profesjonalni trenerzy. Festiwal jest dla wszystkich – przygotowaliśmy osobne bloki dla uczniów katowickich szkół, młodzieży i seniorów – przekazali Wirtualnej Polsce organizatorzy festiwalu.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Poniżej program festiwalu:

d1n3qjg

Frisbee
25 i 27 maja (poniedziałek i środa), godz. 16.00
miejsce: Park Kościuszki (łąka przy pomniku) i Park Leśny Doliny Trzech Stawów (duża łąka) Nauka różnych dyscypliny Frisbee, zarówno tych sportowych i rekreacyjnych (Ultimate Frisbee i Disc Golf), jak i Freestyle Frisbee zaliczanego do sztuk performatywnych.

Rozgrywki Ultimate Hat Tournament
30 i 31 maja (sobota i niedziela), godz. 9.00
miejsce: Ośrodek Sportowy Szopienice

Joga
26 i 28 maja (wtorek, czwartek) godz. 16.00 – 18.00
miejsce: Park Kościuszki (łąka przy pomniku)
Podczas Festiwalu zaprezentowana zostanie w nowej odsłonie - karma joga, będąca jedną z najważniejszych ścieżek jogi. Inaczej nazwana jogą czynu i działania lub też „sztuką aktywnego życia”.

Tai Chi
27 i 29 maja (środa, piątek), godz. 16.00 – 18.00
miejsce: Park Zadole
Tai Chi, a właściwie Tai Chi Chuan, to pochodzący z Chin system łagodnych ćwiczeń angażujących całe ciało. Trening obejmuje ćwiczenia mające na celu uspokojenie umysłu, rozluźnienie ciała, uregulowanie oddechu. Podczas dwóch dni warsztatów uczestnicy będą mogli poznać kilka prostych ćwiczeń Tai Chi i doświadczyć ich różnorodności.

d1n3qjg

Rollerblade i skateboarding
30 maja (sobota), godz. 10.00 – 20.00
miejsce: Skatepark przy Pomniku Trudu Górniczego (Osiedle Paderewskiego)
Warsztaty dla młodych do 16 lat. Nauka prostych trików pod okiem profesjonalnych trenerów oraz mini konkurencje z nagrodami (wyścig bladecross, przejazd pod tyczką na tak zwanych fiszkach, slalom oraz tor przeszkód do pokonania na deskorolce). Dla pełnoletnich uczestników konkurs typu best trick z nagrodami.

Slackline
29 maja (piątek), godz. 15.00
miejsce: Skwer Emila i Georga Zillmannów, Nikiszowiec
Slackline to dyscyplina polegająca na przechodzeniu po taśmie zawieszonej pomiędzy dwoma obiektami, np. drzewami, z jednoczesnym wykonywaniem tricków. Pokaz slackline przygotowany przez instruktorów z możliwością spróbowania swoich sił.

Street Workout
26 maja (wtorek), godz. 14.00 – 17.00
miejsce: Plac Św. Herberta (Os. Witosa)
Trening uliczny jest odmianą aktywności fizycznej polegającej na wykorzystaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń siłowych i gimnastycznych. Warsztaty i pokazy przeprowadzi trzyosobowa grupa Fortitudo Street Workout.

Parkour
27 maja (środa), godz. 15.00 – 20.00
miejsce: Plac Honorowy przed Spodkiem
Wywodząca się z Francji sztuka przemieszczania się w sposób najszybszy i najkrótszy. Warsztaty i pokaz poprowadzi grupa S.O.S Project (Streets of Silesia Project - Parkour & Freerunning Katowice).

d1n3qjg

Ostre koło: wyścig
30 maja (sobota), godz. 15.00
miejsce: Park Leśny, Muchowiec
Ostre koło to sport za wykorzystaniem roweru szosowego charakteryzującego się przeniesieniem napędu. Uczestnicy z całej Polski wezmą udział w wyścigu na kilka kilometrów, którego trasa będzie biegła trasą dla rolkarzy i rowerów w Parku Leśnym Doliny Trzech Stawów.
Zgłoszenia: w dniu wyścigu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1n3qjg

Podziel się opinią

Share
d1n3qjg
d1n3qjg
Więcej tematów