ycipk-2inws1

"FAZ" uderza w Antoniego Macierewicza. Rosyjskie powiązania szefa MON

- Czasami dzwonił do mnie nawet o piątej rano - zdradza niemieckiemu dziennikowi Konrad Rękas, wiceszef prorosyjskiej partii Zmiana. O kim mówi? O Antonim Macierewiczu. "Frankfurter Allgemeine Zeitung" znów uderza w szefa MON i przedstawia świadków. Na artykuł już zareagował resort, a Kancelaria Sejmu odmówiła wglądu w księgę wejść.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"FAZ" uderza w Antoniego Macierewicza. Rosyjskie powiązania szefa MON
(East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
ycipk-2inws1

Gęstnieje atmosfera wokół związków Antoniego Macierewicza z Rosją. Ostatnio cień podejrzenia rzucił na szefa MON Tomasz Piątek.

W książce "Macierewicz i jego tajemnice" napisał, że jest on powiązany z rosyjską mafią i przyjaciółmi Władimira Putina. - Wszystko jest udokumentowane i wielokrotnie sprawdzone - mówił autor w rozmowie z WP.

Mówił o tajemniczych okolicznościach zerwania przetargu na Caracale, rosyjskim tropie w aferze taśmowej i donosicielu SB w otoczeniu ministra obrony.

ycipk-2inws1

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć - zobacz wideo

Wcześniej "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisał o niejasnych powiązaniach Bartosza Kownackiego, wiceministra obrony narodowej i prawej ręki Antoniego Macierewicza.

W 2012 roku utrzymywał on bliskie kontakty z prorosyjskimi organizacjami, w tym z partią Zmiana Mateusza Piskorskiego, który siedzi w areszcie z zarzutami o szpiegostwo na rzecz Rosjan.

ycipk-2inws1

Teraz "FAZ" o kontakty z partią Zmiana oskarża Macierewicza. Chodzi o rzekome powiązania ministra obrony narodowej z wiceszefem tego ugrupowania Konradem Rękasem.

MON dementuje, Kancelaria Sejmu odmawia wglądu w księgi wejść

Rękas zdradza w rozmowie z dziennikarzem "FAZ", że bardzo często kontaktuje się Macierewiczem. Ich znajomość rozpoczęła się w latach 90., kiedy to Rękas publikował w kierowanym przez Macierewicza "Głosie".

Potem miał współtworzyć partię Ruch Patriotyczny, a od 2011 roku zaangażował się w kampanie wyborcze przyszłego szefa MON. Właśnie wtedy miał być częstym gościem u Antoniego Macierewicza w Sejmie oraz w jego biurze poselskim. Na potwierdzenie swoich słów przedstawił świadków: Joannę Szadurę i Stanisława Duszaka.

ycipk-2inws1

"Prezes PiS wypuścił dżina". O co chodzi? Zobacz

Dziennikarz "FAZ" Konrad Schüller, który jest korespondentem dziennika w Warszawie, poprosił o komentarz MON. Resort zaprzeczył, by Antoni Macierewicz miał kontakty z wiceszefem Zmiany. Z kolei Kancelaria Sejmu odmówiła mu wglądu w księgi wejść.

Opozycja grzmi. "Co jeszcze musi się zdarzyć żeby prezes Kaczyński odwołał Macierewicza?"

ycipk-2inws1

Na doniesienia niemieckiej gazety natychmiast zareagowali politycy. Między innymi były szef MON Tomasz Siemoniak oraz Marcin Kierwiński.

Facebook.com
Podziel się
ycipk-2inws1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1