Trwa ładowanie...

Fałszywe wezwania do zapłaty. Zobacz, jak wyglądają

Do placówek małopolskiej Służby Celnej od kilku dni docierają niepokojące informacje. Mieszkańcy dostają nieuzasadnione wezwania do zapłaty za zakup nielegalnego tytoniu. Sprawa jest rozwojowa, a pokrzywdzonych może przybywać.

Share
Fałszywe wezwania do zapłaty. Zobacz, jak wyglądają
Źródło: WP
d147pzb

- Oszuści rozsyłają fałszywe wezwania do zapłaty kwoty 283,00 złotych na wskazane konto bankowe, jako kary za zakup nielegalnego tytoniu – poinformowała Izba Celna w Krakowie. Ani powód kary, ani numery konta nie zgadzają się z rzeczywistymi. Nie istnieje również Urząd Celny I w Krakowie

- Izba Celna w Krakowie podaje numery telefonów: (12) 62-90-587; (12) 62-90-554; 502-726-213, gdzie osoby zaniepokojone nagłym wezwaniem do wpłacenia należności mogą zgłosić ten fakt i uzyskać pełną informację – czytamy dalej w komunikacie.

Jednocześnie Służba Celna informuje, że nigdy nie zwraca się do obywateli z żądaniem wpłaty jakichkolwiek kwot bez uprzedniego przeprowadzenia odpowiedniego postępowania celnego, podatkowego lub karnego skarbowego, w którym od momentu jego wszczęcia obywatel ma prawo uczestniczyć jako strona.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d147pzb

Podziel się opinią

Share
d147pzb
d147pzb
Więcej tematów