Trwa ładowanie...
d11yj5i

Episkopat: Kościół solidaryzuje się z chorymi

Kościół w Polsce, w obliczu trudnej sytuacji
we wrocławskim Akademickim Szpitalu Klinicznym, solidaryzuje się z
chorymi, zwłaszcza dziećmi, pacjentami dorosłymi i ich rodzinami,
i apeluje do władz rządowych i samorządowych o niezwłoczne
rozwiązanie tej dramatycznej sytuacji.

Share
d11yj5i

"W kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Chorego, usilnie apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza władz rządowych i samorządowych, od których zależy los chorych w Akademickim Szpitalu Klinicznym oraz we wszystkich innych szpitalach znajdujących się w trudnej sytuacji, o niezwłoczne podjęcie wszelkich niezbędnych decyzji i kroków zmierzających do rozwiązania tej dramatycznej sytuacji" - głosi apel podpisany przez przewodniczącego Zespołu Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia abpa Władysława Ziółka i krajowego duszpasterza Służby Zdrowia ks. Józefa Jachimczaka, przekazany przez rzecznika Episkopatu ks. Józefa Klocha.

Jego autorzy proszą jednocześnie wszystkich wierzących o modlitwę w intencji chorych i pracowników służby zdrowia za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Autorzy apelu podkreślają, że Kościół nie pozostaje obojętny na los chorych, przebywających w szpitalu pozbawionym środków finansowych na normalne funkcjonowanie.

"W tym duchu, Caritas Polska przekaże pewną sumę pieniędzy placówce, jako znak naszej jedności, jednakże uczyni to po odblokowaniu konta przez komornika. Z zatroskaniem myślimy szczególnie o pacjentach przebywających na oddziałach hematologii i onkologii. Wyrażamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się przezwyciężyć obecny kryzys i problemy znajdą słuszne rozwiązanie. Chorym nie można odbierać nadziei" - podkreślają autorzy apelu.

d11yj5i

Podziel się opinią

Share
d11yj5i
d11yj5i
Więcej tematów