Elżbieta Bieńkowska: mój tatuaż był głównym tematem, to dziwne

- W weekend dowiedziałam się, że mój tatuaż przez kilka dni był głównym tematem. Wydaje mi się to trochę dziwne – tak Elżbieta Bieńkowska w TVP Info mówiła o medialnym zamieszaniu wywołanym nominowaniem jej na funkcję wicepremiera i szefa połączonych ministerstw – rozwoju regionalnego i infrastruktury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa wicepremier i minister połączonych ministerstw transportu i rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska.
Nowa wicepremier i minister połączonych ministerstw transportu i rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. (PAP, Fot: Jacek Turczyk)

– To nowe, duże zadanie dla mnie. Nawet mniej to wicepremierowanie, a bardziej połączone resorty. Muszę sprawić, by dwa połączone resorty pracowały tak, jak ministerstwo rozwoju regionalnego do tej pory. Sprawnie, szybko, tak jak firma, jak jedna pięść, żeby to był zespół. Muszę mieć takie ministerstwo. Ci, którzy znają administrację wiedzą, że to nie jest takie proste – wyjaśniała.

Pytana, czy nie boi się, że tak jak niegdyś w przypadku Joanny Muchy i sportu – tak dziś dziennikarze to jej wytykać będą braki z znajomości infrastruktury, odpowiedziała: – To nie jest tak, że minister musi się znać na każdym szczególe. To osoba, która zarządza, ma odpowiednich ludzi. Ja mam wspaniały zespół współpracowników - zapewniła.

Źródło: TVP Info

Polub WP Wiadomości