Trwa ładowanie...
d13myss

Ekstremalne zawody w Małopolsce. Downhill także dla niepełnosprawnych

• Niepełnosprawni spróbują swoich sił w downhillu • W Kluszkowcach zostaną zaprezentowane specjalne wózki inwalidzkie, które umożliwiają ekstremalną jazdę w dół • Joy Ride Fest to największa impreza sportów ekstremalnych w regionie
Share
Ekstremalne zawody w Małopolsce. Downhill także dla niepełnosprawnych
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d13myss

W maju w Kluszkowcach niepełnosprawni będą mogli spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych. Podczas corocznego Joy Ride Fest, po raz pierwszy, odbędzie się prezentacja specjalnych wózków inwalidzkich, przystosowanych do uprawiania downhillu, czyli szybkiego zjazdu z góry.

- Powstaje pierwsza trasa "greenline", która będzie dostosowana do jazdy na rowerach czterokołowych. Te specjalne wózki dla niepełnosprawnych będzie można zobaczyć na naszych targach, a niepełnosprawni śmiałkowie sprawdzić je - mówi Mateusz Mróz, współorganizator Joy Ride Fest.

- Zaprosimy kilka osób, które sprawdzą się i zobaczą, że w sportach ekstremalnych istnieją tylko ograniczenia technologiczne, a nie fizyczne. No i właśnie przełamujemy kolejną barierę - dodaje Mróz.

Impreza potrwa od 13 do 15 maja na wulkanicznej górze Wdżar w Kluszkowcach. Dla wszystkich pasjonatów sportów rowerowych-grawitacyjnych to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć wyczyny najlepszych zawodników.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d13myss

Podziel się opinią

Share
d13myss
d13myss
Więcej tematów