WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
cia

E-mailowy terrorysta

Władze syberyjskiego miasta Barnauł zatrzymały 18-letniego studenta, któremu zarzucono wysłanie e-maila z zapowiedzią wysadzenia w powietrze systemu kolei podziemnych w USA - podały rosyjskie media. Żartownisiowi grozi kara do trzech lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

E-mailową groźbę nastolatek wysłał do amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) podczas zajęć komputerowych na uczelni technicznej w Barnaule - podała państwowa telewizja Rossija. Młodzieniec jest studentem pierwszego roku barnaulskiej uczelni.

Krótki komunikat, jaki skierował do CIA, zawierał groźbę ataku bombowego w metrze w USA i kończył się słowami: "Zginiecie wszyscy, Allah jest wielki".

Nazwiska studenta nie wymieniono. Został zwolniony z aresztu, lecz ma zakaz opuszczania miasta. Ze wstępnego dochodzenia i przesłuchań wynika, że surfował sobie po Internecie i postanowił dostać się na stronę CIA. Następnie wysłał wiadomość.

WP

Rzecznik departamentu do walki z przestępstwami komputerowymi rosyjskiego MSW Anatolij Płatonow powiedział, że podejrzanego zatrzymano 29 lutego, w dwa dni po odebraniu przez amerykańskich urzędników jego gróźb i dzień po powiadomieniu o tym władz rosyjskich. Płatonow nie potwierdził, że wiadomość została skierowana do CIA.

Telewizja Rossija podała, że studenta zatrzymano tego samego dnia, w którym wysłał list z pogróżkami.

Polub WP Wiadomości
WP
WP