Trwa ładowanie...
d3l58or
cia
07-03-2004 15:35

E-mailowy terrorysta

Władze syberyjskiego miasta Barnauł zatrzymały 18-letniego studenta, któremu zarzucono wysłanie e-maila z zapowiedzią wysadzenia w powietrze systemu kolei podziemnych w USA - podały rosyjskie media. Żartownisiowi grozi kara do trzech lat więzienia.

d3l58or
d3l58or

E-mailową groźbę nastolatek wysłał do amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) podczas zajęć komputerowych na uczelni technicznej w Barnaule - podała państwowa telewizja Rossija. Młodzieniec jest studentem pierwszego roku barnaulskiej uczelni.

Krótki komunikat, jaki skierował do CIA, zawierał groźbę ataku bombowego w metrze w USA i kończył się słowami: "Zginiecie wszyscy, Allah jest wielki".

Nazwiska studenta nie wymieniono. Został zwolniony z aresztu, lecz ma zakaz opuszczania miasta. Ze wstępnego dochodzenia i przesłuchań wynika, że surfował sobie po Internecie i postanowił dostać się na stronę CIA. Następnie wysłał wiadomość.

Rzecznik departamentu do walki z przestępstwami komputerowymi rosyjskiego MSW Anatolij Płatonow powiedział, że podejrzanego zatrzymano 29 lutego, w dwa dni po odebraniu przez amerykańskich urzędników jego gróźb i dzień po powiadomieniu o tym władz rosyjskich. Płatonow nie potwierdził, że wiadomość została skierowana do CIA.

Telewizja Rossija podała, że studenta zatrzymano tego samego dnia, w którym wysłał list z pogróżkami.

d3l58or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l58or
Więcej tematów