Trwa ładowanie...
d25gprt

Dziesiątki milionów loginów do Twittera wraz z hasłami do nabycia w sieci

• W sieci pojawiła się oferta sprzedaży dziesiątków milionów identyfikatorów oraz haseł do kont osobistych na Twitterze • Można je nabyć w Dark Web • Dane te nie zostały zdobyte poprzez złamanie zabezpieczeń i wejście do systemu Twittera - zapewnia rzecznik firmy
Share
Dziesiątki milionów loginów do Twittera wraz z hasłami do nabycia w sieci
Źródło: AFP
d25gprt

W oświadczeniu dla prasy wydanym w czwartek rzecznik podkreślił, że informatycy pracujący dla grupy Twitter nie ustają w wysiłkach dla zwiększenia ochrony danych i na obecnym etapie porównują loginy oraz hasła wystawione na sprzedaż przez hakerów z tymi, które są chronione na serwerach firmy.

Jak podaje specjalizujący się w analizowaniu cyberprzestępczości portal LeakedSource.com oferta sprzedaży dotyczy niemal 32 mln kont na Twitterze. Są one dostępne w tzw. ogólnoświatowej "szarej" sieci (Dark Web), która pokrywa się ze światową siecią publicznego internetu, ale wymaga specyficznego oprogramowania, konfiguracji oraz odrębnej autoryzacji.

"W skrytej przed publicznością, ciemnej stronie sieci dokonywane są różne nielegalne operacje" - pisze agencja AFP. Cytuje też opinię analityków z LeakedSource.com, że dane, które są obecnie do kupienia, mogą być identyfikatorami i hasłami osób, które odwiedzały wcześniej "Dark Web". Ich dane zostały wykradzione przy użyciu złośliwego oprogramowania.

d25gprt

Od założenia Twittera przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa oraz Biza Stone'a w 2006 r. serwis był kilkakrotnie atakowany przez hakerów operujących m.in. na terytorium Abchazji oraz w Iranie. Nigdy jednak nie wyciekło aż tak wiele danych chronionych systemowo.

obacz także: Rośnie ryzyko cyberprzestępstw w bankach

d25gprt

Podziel się opinią

Share
d25gprt
d25gprt
Więcej tematów