Trwa ładowanie...
d18gucz

Dziennikarze "Wprost" zaniepokojeni zmianą redaktora naczelnego

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego. Dziennikarze pisma są "zaniepokojeni" zmianą na stanowisku redaktora naczelnego - informuje serwis WirtualneMedia.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester Latkowski
Sylwester Latkowski (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d18gucz

W piśmie skierowanym do wydawcy tygodnika Michała M. Lisieckiego dziennikarze "Wprost" napisali, że "z najwyższym niepokojem przyjęli tryb i formę zmiany na stanowisku redaktora naczelnego". "Zbiega się ona w czasie z wyjściem na światło dzienne akt tzw. afery podsłuchowej, wśród których istnieje dokument ABW dotyczący spotkania Pana Prezesa z funkcjonariuszami tej służby. Treść tej notatki podaje w wątpliwość wspólną linię redakcji i wydawnictwa dotyczącą tamtych, wstrząsających dla wszystkich dni" - czytamy w piśmie, którego treść publikuje serwis WirtualneMedia.pl.

Zespół "Wprost" pisze, że oczekuje od Lisieckiego odpowiedzi na pytanie, czy obie sprawy są ze sobą powiązane.

Wydawca: zmiana strategii wydawnictwa

d18gucz

"Po tym, jak Sylwester Latkowski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego Wprost, wydawca nadal będzie zapewniał ochronę prawną byłemu naczelnemu oraz dziennikarzom w sprawach związanych z publikacjami tygodnika. Wydawnictwo nie planuje też zwolnień w redakcji. Decyzje na temat dalszej współpracy będą zapadały po indywidualnych rozmowach dziennikarzy Wprost z nowym redaktorem naczelnym, Tomaszem Wróblewskim" - poinformował wydawca w komunikacie.

Prezes wydającego Wprost PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki podkreślił, że ceni odważne, zawsze oparte o silne materiały dowodowe dziennikarstwo Sylwestra Latkowskiego i wielokrotnie nagradzanej redakcji pod jego kierownictwem, a decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa.

- Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik, z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy - wiecznie poszukujący i otwarci na świat - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Wróblewski, nowy naczelny Wprost.

Lisiecki nie wyklucza również innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego "Wprost", jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. - O ewentualnych ustaleniach poinformujemy w kolejnych komunikatach - dodano.

d18gucz

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika "Do Rzeczy", wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Newsweek Polska". Nowy zastępca redaktora naczelnego Bartosz Marczuk, ostatnio publikował w "Rzeczpospolitej", gdzie wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Kierował także działem krajowym w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jest absolwentem socjologii na UW oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Tygodnik poinformował również, że pierwszy numer pod redakcją nowego naczelnego ukaże się za tydzień, 30 marca 2015 r.

Sylwester Latkowski kierował "Wprost" od stycznia 2013 roku. Tygodnik zasłynął w ostatnim czasie publikacjami poświęconymi aferze taśmowej i Kamilowi Durczokowi.

d18gucz

Podziel się opinią

Share
d18gucz
d18gucz
Więcej tematów