#dziejesienazywo Wielki marsz opozycji i KOD. Marcelina Zawisza: hipokryzją jest dla mnie to, że PO organizuje demonstracje

#dziejesienazywo Wielki marsz opozycji i KOD. Marcelina Zawisza: hipokryzją jest dla mnie to, że PO organizuje demonstracje

Hipokryzją jest dla mnie to, że PO organizuje demonstracje. Przecież to ta partia wyciągnęła pierwszą cegiełkę z fundamentu ładu konstytucyjnego w Polsce. Mówi o tym PiS, ale mówi o tym raport Komisji Weneckiej. PiS wykorzystało tę sytuację i w zasadzie zniszczyło system konstytucyjny w Polsce - powiedziała w #dziejesienazywo Marcelina Zawisza (Partia Razem). Zaznaczyła, że rada krajowa partii nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie uczestniczyć w marszu opozycji i KOD w dniu 7 maja w Warszawie. - Ja osobiście się nie wybieram - dodała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Marcelina Zawisza powiedziała, że warto zachować "obywatelski charakter ruchu". - Wielką wartością demonstracji KOD jest to, że są budowane na uniwersalnych i powszechnych fundamentach. Chodzimy na nie prywatnie, ale odmawiamy stawania ramię w ramię z posłami PO. Nie zgadzamy się na to, żeby bronić demokracji z osobami, które doprowadziły nas do tego, że się ta demokracja załamała - wyjaśniła.

Według niej, "spełnieniem marzeń Jarosława Kaczyńskiego jest to, że chce spędzić opozycję w jednolitą masę". - Jeżeli jedna z tych partii popełni błąd, to możemy uderzyć w nie wszystkie i pokazać, że one się nie różnią niczym od siebie - dodała.

Wśród organizatorów marszu 7 maja jest Inicjatywa Polska. Paulina Piechna-Więckiewicz powiedziała, że "lewica powinna ze sobą współpracować i być wspólnie na marszach KOD". - Mam wrażenie, że część lewicy trochę zapomina, jacy ludzie przychodzą na te marsze. Jeśli się rozmawia z uczestnikami, to jest tam wielu ludzi, którzy deklarują poglądy lewicowe. PiS próbuje odejść od europejskich wartości. Mam wrażenie, że w ciągu paru miesięcy postanowił popełnić wszystkie błędy poprzedników i jeszcze je skumulować w krótkim czasie. Ten marsz ma nas połączyć ws. obrony europejskich wartości - wyjaśniła.

Polub WP Wiadomości