Trwa ładowanie...

Działki za bezcen w Rudzie Śląskiej. Miasto szykuje wyprzedaż gruntów

Działka budowlana za 15 proc. wartości? To możliwe. Ruda Śląska przekazuje w użytkowanie wieczyste grunty - a wszystko po to, by ściągnąć młodych mieszkańców.

Share
Działki za bezcen w Rudzie Śląskiej. Miasto szykuje wyprzedaż gruntów
Źródło: WP.PL, fot: MW
d2jog1f

- Ze względu na trudną dostępność nieruchomości dla młodych, chcieliśmy wyjść naprzeciw i proponujemy działki budowlane po atrakcyjnej cenie - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

W najbliższym czasie odbędzie się konkurs na 50 działek budowlanych. Osoby, które wygrają, zapłacą 15 proc. jej wartości za użytkowanie wieczyste. Następnie, rokrocznie 1 proc. wartości. Po 5 latach działka może przejść na własność za 25 proc. rynkowej ceny.

Dla ułatwienia, poniżej tłumaczymy jak to wygląda w praktyce.
Jeśli wygramy w konkursie działkę wartą 100 tys. zł, u notariusza zapłacimy jedynie 15 tys. zł.
Następnie co roku odprowadzać będziemy podatek od nieruchomości w kwocie 1 tys. zł, a po 5 latach, za 25 tys. zł, możemy stać się pełnoprawnymi właścicielami.

Warunkiem takiej "promocji" jest wybudowanie oraz zamieszkanie we wskazanym miejscu po 3 latach od nabycia praw do nieruchomości.

W tym roku urząd miasta ma w planie sprzedać 50 działek, w następnych latach nawet 300. Pierwsze przetargi już pod koniec marca.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2jog1f

Podziel się opinią

Share
d2jog1f
d2jog1f
Więcej tematów