Trwa ładowanie...
d28gg4k

Dyrekcja liceum pozywa uczniów - zniesławili nauczycieli?

Dwa zawiadomienia o zniesławieniu nauczycieli przez tegorocznych maturzystów złożyła do nowotarskiej prokuratury dyrekcja Liceum im. E.Romera w Rabce-Zdroju. Chodzi o umieszczanie w internecie obraźliwych tekstów na temat nauczycieli.

Share
d28gg4k

- Po analizie zawiadomień prokuratorzy doszli do wniosku, że ta sprawa powinna być rozpatrzona przez sąd w trybie prywatno-skargowym - powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś.

Zdaniem zawiadamiających, troje tegorocznych maturzystów oraz jedna osoba nie będąca uczniem liceum, umieszczali na stronach internetowych nieprawdziwe i niesłuszne hasła, które obraziły nauczycieli liceum.

- Informacje, które ukazały się na stronie internetowej są kłamliwe i znieważają funkcjonariusza publicznego, jakim jest nauczyciel - powiedział dyrektor Liceum im. E. Romera w Rabce-Zdroju Marek Świder.

d28gg4k

Gdyby sąd uznał winę uczniów, to groziła by im kara grzywny lub kara do dwóch lat ograniczenia wolności.

Zdaniem uczniów liceum, konflikt pomiędzy nimi a nauczycielami wybuchł po studniówce, podczas której maturzyści zaprezentowali obraźliwy - zdaniem nauczycieli, program artystyczny. Za to dyrekcja szkoły udzieliła uczniom nagany.

Kolejny konflikt pomiędzy uczniami a dyrekcją wybuchł, kiedy jedna z nauczycielek matematyki została odsunięta od nauki w jednej z pierwszych klas z powodu niepedagogicznego podejścia do uczniów i zbyt wygórowanych wymagań, jakie stawiała. Zdaniem uczniów, powodem odsunięcia nauczycielki, była jednak jej pozytywna postawa wobec zachowania maturzystów.

W marcu uczniowie rabczańskiego liceum zorganizowali protest przeciw dyrektorowi szkoły i w obronie nauczycielki matematyki. Skargi na dyrektora uczniowie wysłali też do starostwa i kuratorium oświaty. Czworo aktywnych uczestników protestu nie zdało ustnej matury z języka polskiego, co - jak twierdzą uczniowie - miało być zemstą za zorganizowanie protestu przeciw dyrekcji szkoły.

d28gg4k

Podziel się opinią

Share
d28gg4k
d28gg4k
Więcej tematów