Trwa ładowanie...
dgwwjr9

Dwoje policjantów kryminalnych z Gdańska zatrzymanych. Nie przyznali się do poważnych zarzutów

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali policjantkę i policjanta z gdańskiego komisariatu. W mieszkaniu funkcjonariusza znaleziono narkotyki, a mundurowej postawiono zarzuty bezpodstawnego uzyskiwania i przekazywania dalej informacji. Obydwoje nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwoje policjantów kryminalnych z Gdańska zatrzymanych. Nie przyznali się do poważnych zarzutów
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
dgwwjr9

Zatrzymani to 39-letnia aspirant Żaneta R. i 35-letni aspirant Sebastian C. Prokuratura postawiła kobiecie zarzuty bezprawnego pozyskiwania informacji z policyjnych baz danych i przekazywania ich innym osobom. Mężczyznie zarzucono posiadanie ponad 1,5 g marihuany oraz ponad 1,5 g amfetaminy. Obydwoje nie przyznali się do zarzutów, przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz.

Żaneta R. i Sebastian C. pracowali w komórce operacyjno-rozpoznawczej policji. W policji służyli od 14 lat. Kobietę wyprowadzono wprost z komisariatu, mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

- Znaleziono tam też marihuanę i amfetaminę - mówi WP prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. Kobieta została zawieszona w czynnościach służbowych i otrzymała policyjny dozór.

dgwwjr9

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pijany i nagi komendant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci

- Sprawa prowadzona była od kilku miesięcy. Ustalenia z pracy operacyjnej zdecydowały o zatrzymaniach właśnie teraz - tłumaczy rzecznik. Obydwojgu grozi do trzech lat więzienia.

- Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz I Komisariatu ściśle współpracuje z funkcjonaruszami z BSW, aby wyjaśnić tę sprawę - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.

dgwwjr9

Podziel się opinią

Share

dgwwjr9

dgwwjr9
Więcej tematów