Trwa ładowanie...

Duże utrudnienia na autostradzie A4. Zobacz, jak ominąć korki

Uwaga kierowcy, z powodu remontu autostrady A4, spodziewane są duże utrudnienia w okolicy Katowic i Chorzowa. Od czwartku czeka nas sporo objazdów. Sprawdź, którędy jeździć w czasie wakacyjnych remontów i nasilonego ruchu.

Share
Duże utrudnienia na autostradzie A4. Zobacz, jak ominąć korki
Źródło: WP, fot: MW
d1s91eo

Już w najbliższy weekend czeka nas wakacyjna wymiana turnusów, a co za tym idzie dużo większe obłożenie na śląskich drogach.

Dodatkowym utrudnieniem mogą być planowane remonty na autostradzie A4 - zostanie zamknięty wjazd i wyjazd na węzeł Chorzów (Batory) z kierunku Katowice – Wrocław.

- Przygotowaliśmy objazd przez węzeł Bocheński i Drogową Trasę Średnicową. Natomiast wjazd na autostradę odbywać się będzie przez węzeł Witosa - mówi Wirtualnej Polsce Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

d1s91eo

Na wszystkich drogach alternatywnych, zamontowane będą znaki informacyjne, ale poniżej przykład, jak poradzić sobie z utrudnieniami.

Aby dostać się na ul. Batorego od strony Katowic, należy zjechać na węźle Mikołowska na jezdnię zbierająco-rozprowadzającą i kierować się na Rudę Śląską, Kochłowice i Chorzów.

Jadąc na A4 z ul. Batorego w kierunku Wrocławia, należy kierować się na węzeł Witosa. Tam też będzie możliwość zawrócenia.

W tym czasie, remontowany odcinek będzie ograniczony tylko do jednego pasa w każdym kierunku, a na ul. Oświęcimskiej wprowadzony będzie ruch wahadłowy.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli drogowców, koniec robót planowany jest na 1 sierpnia.

Niebawem remontowany będzie również odcinek A4 w Rudzie Śląskiej, gdzie z powodu szkód górniczych powstał niebezpieczny uskok na autostradzie. W tym miejscu tymczasowo wprowadzono ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1s91eo

Podziel się opinią

Share
d1s91eo
d1s91eo
Więcej tematów